PS5 - jak ustawić konsolę, montowanie podstawki

Sprawdź, jak osiągnąć najlepsze chłodzenie konsoli.

Na tej stronie dowiesz się, jak dbać o konsolę PS5, by zapewnić najlepsze chłodzenie i nie doprowadzić do jej uszkodzenia, a także sprawdzisz, w jaki sposób możesz ustawić urządzenie do grania.

Jak i gdzie ustawić konsolę

PlayStation 5 to bardzo zaawansowany sprzęt, który produkuje bardzo dużo ciepła. Co prawda, dzięki wentylatorom konsola jest na bieżąco chłodzona, jednak należy zadbać o jak najlepszą cyrkulację powietrza i najlepsze warunki, by maksymalnie wydłużyć żywotność PS5.

Konsolę można postawić w pionie lub położyć poziomo (więcej informacji poniżej). Niezależnie, na jaki wariant się zdecydujemy, należy zastosować się do kilku wytycznych, by nie doprowadzić do przegrzania się sprzętu.

057
  • Należy umieścić PS5 co najmniej 10 centymetrów od ścian, mebli i innych przedmiotów. Zwróć uwagę, że ciepłe powietrze wydobywa się z górnej części obudowy (jeśli stoi pionowo) lub z boku (jeśli jest ustawiona poziomo), dlatego zadbaj, by zostawić jak najwięcej przestrzeni właśnie z tej strony.
  • Nie stawiaj konsoli na dywanie. Twarde powierzchnie, które nie kumulują ciepła, są zdecydowanie lepsze do tego, by umieścić na nich PS5.
  • Nie stawiaj urządzenia w wąskich lub ciasnych przestrzeniach. Nie tylko część obudowy, z której wydobywa się nadmiar ciepłego powietrza, jest istotna. Jeśli konsola będzie otoczona innymi przedmiotami i meblami będzie się szybciej nagrzewać.
  • Pod żadnym pozorem nie można zakrywać niczym konsoli.
  • Nie dopuść, by na wentylatorach PS5 gromadził się kurz. Warto regularnie odkurzać delikatnie konsolę, na przykład odkurzaczem. Co więcej, co jakiś czas, należy zdjąć obudowę i zebrać zalegający kurz. W tym celu można udać się do specjalisty lub ewentualnie obejrzyj filmiki instruktarzowe, które pomogą ci otworzyć bezpiecznie konsolę.

Montowanie podstawki, ustawienie konsoli w pionie lub poziomie

PlayStation 5 została tak zaprojektowana, że można ją ustawić w pionie lub w poziomie. Od nas zależy, w jaki sposób chcemy ją rozłożyć. Jest to możliwe dzięki specjalnej podstawce, dołączanej do każdej konsoli, której zadaniem jest ustabilizowanie sprzętu. Użycie jej jest bardzo ważne, a wręcz konieczne.

058

Jeśli nie wiesz, jak zamontować podstawkę, zerknij na tę stronę, gdzie znajdziesz szczegółową instrukcję.

Ze względu na duży gabaryt konsoli, naturalnym wyborem jest ustawienie PS5 w pionie. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć PlayStation 5 na meblu lub podłodze.

Następnie: PS5 - jak zmienić nazwę gracza, użytkownika PSN

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak sprawdzić, ile czasu graliśmy w daną grę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami