Loop Hero - jak zdobyć wszystkie zasoby

Skąd brać różne rodzaje surowców.

Zdobywanie zasobów jest kluczem do długoterminowego sukcesu i postępów w Loop Hero. W sumie w grze występuje ponad dwadzieścia rodzajów zasobów.

Podczas rozgrywki zasobów nie używamy, ale zdobywamy - poprzez układ struktur na mapie czy po niszczeniu przedmiotów, albo też po pokonywaniu wrogów. Wystarczy kliknąć ikonę sakwy (1), żeby zobaczyć wszystkie zasoby. Zasoby widoczne są też na ekranie obozu, po prawej stronie (2).

zasoby1

Sprawdzając listy zasobów wymaganych do rozwoju czy budowy nowych budynków możesz zastanawiać się, jak zdobyć dany rodzaj surowca. Poniżej wyjaśniamy wszystko zwięźle.

- Astral Orbs. Te magiczne kule wypadają z wrogów posługujących się magią i magicznymi atakami. To na przykład Dark Slimes - które możesz przyzwać używając karty Oblivion na obozie goblinów w momencie, gdy rozpoczyna się nowy dzień.

- Book of Memories i Memory Fragments. Musisz zebrać 10 fragmentów, by złożyć księgę. Pomogą w tym cmentarze lub przepełniona dłoń - kiedy masz zbyt dużo kart.

- Food Supplies i Rations. Zebranie 12 racji (Rations) utworzy Food Supply. Zdobywamy je poprzez układanie na mapie łąk (Meadows) i czekanie, aż rozwiną się w Blooming Meadows. Wypadają też z potworów, a także z farm w obozie.

- Metamorphosis i Noticeable Changes. Zbieranie tajemniczych obiektów Noticeable Changes zmieni je - po zebraniu 20 - w Metamorphosis. Zdobywasz je zawsze, gdy jakieś pole na mapie zmieni się w inne - na przykład skały i góry zmienią się w szczyt.

- Preserved Rock i Preserved Pebbles. Cały kamień złożysz z 10 kamyczków (Pebbles). Wypadają, gdy stawiasz na mapie skały i góry, a także, gdy transformują w szczyty.

- Stable Metal i Scrap Metal. Zbierz 13 odłamków (Scrap Metal), by zmieniły się w stabilny metal. Scrap Metal zdobywasz wtedy, gdy przedmioty z przepełnionego plecaka zostają zniszczone.

- Stable Wood i Stable Branches. Zbierz 12 gałęzi (Branches), żeby powstało całe Stable Wood. Gałęzie zbierzesz zawsze przechodząc przez pole lasku (Groove) na mapie.

- Orb of Afterlife i Pitiful Remains. Zebranie 10 szczątków (Pitiful Remains) zmieni je w kulę zaświatów. Zdobywasz je pokonując wampiry i nieumarłych, ale tylko po tym, jak pierwszy raz pokonasz bossa pierwszego rozdziału (Lich).

- Orb of Crafts. Zdobywasz pokonując sztucznych wrogów lub agresywne obiekty - jak na przykład magiczne skrzynie, które spawnowane są dzięki karcie Battle Fields.

- Orb of Evolution. Wypadają czasem z żywych wrogów lub przeciwników typu roślinnego. Najpewniej najpierw zaczną wypadać z goblinów.

- Orb of Expansion. Te kule mogą wypaść, gdy walczysz z piątką (lub większą liczbą) wrogów na raz. Można to osiągnąć odpowiednio ustawiając pola pająków i Vampire Mansions w okolicy obozu goblinów.

- Orb of Immortality. Otrzymasz je tylko za pokonanie bossa.

- Orb of Unity. Mogą wypadać z przeciwników typu Swarm lub Liquid, więc na przykład z roju owadów lub ze Slime'ów. Tych ostatnich jest sporo od samego początku gry.

Warto zaznaczyć, że podczas walki możesz najechać kursorem na przeciwnika. Wtedy zobaczysz, jakie przedmioty i zasoby mogą z niego wypaść, jeśli wygrasz. Oczywiście wypadnięcie danego zasobu nigdy nie jest gwarantowane (poza Orb of Immortality).

Następnie: Loop Hero - doświadczenie i perki (Traits)

Spis treści: Loop Hero - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Loop Hero - jak się leczyć, regeneracja HP

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami