Forza Horizon 4 - jak stworzyć trasę, edytor

Tworzenie własnych tras i zawodów.

Forza Horizon 4 oferuje możliwość wyznaczania własnych tras i tworzenia na nich zawodów. Narzędzie do tworzenia jest jednak dostępne w dosyć nieintuicyjnym miejscu. Nie wystarczy po prostu wybrać odpowiedniej opcji w głównym menu.

Zamiast tego, należy zwrócić uwagę na ikonę edytora przed rozpoczęciem dowolnego wyścigu na mapie świata.

Podjedź do zawodów oznaczanych na mapie ikonami (1) i weź udział w zawodach, lecz następnie zamiast wyboru opcji rozpoczęcia wyścigu Solo lub z innymi, kliknij w przycisk tworzenia trasy (2).

trasy1

Następnie trzeba wybrać samochód - tworzenie trasy polega tutaj bowiem nie na rysowaniu toru kursorem czy wstawianiu nowych dróg, ale na wyznaczaniu trasy poprzez jazdę.

Jedź więc tam, gdzie chcesz, aby przebiegała trasa. W dowolnym momencie możesz też postawić bramkę punktu kontrolnego (3), przez który uczestnicy muszą przejechać.

trasy2

By zakończyć tworzenie trasy, po prostu wciśnij Escape lub przycisk menu na padzie i wybierz opcję wyznaczenia mety (4).

trasy3

Jeśli chcesz stworzyć wyścig z okrążeniami, musisz po prostu przejechać ponownie przez punkt, w którym rozpocząłeś wyznaczanie trasy. Później pozostanie tylko wykonanie jednego próbnego przejazdu - jest to niezbędne, by zaakceptować i zapisać swoją trasę.

Wtedy zyskasz też opcję tworzenia zawodów - z wyborem klasy aut czy nawet wyborem pory roku.

Spis treści: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 4 - jak zapisać grę, save

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami