Mass Effect 1 - zdrowie: jak leczyć bohatera i kompanów

Sposoby na regenerację postaci.

Podczas rozgrywki w Mass Effect kluczowy, zwłaszcza w trakcie walk, będzie poziom zdrowia głównego bohatera oraz innych członków oddziału. Poziom zdrowia jest na bieżąco wyświetlany w panelu (1) w lewym dolnym narożniku ekranu. Czerwone paski pokazują ilość życia, natomiast niebieskie prostokąty poziom zniszczenia tarcz w pancerzach.

zdrowie1

Na prawo od panelu ze zdrowiem widać ilość dostępnego medi-żelu (2). Jest to podstawowy środek służący do leczenia ran. Skorzystanie z niego, ukazane przez świetlną tarczę (3) wokół bohatera, przywraca część zdrowia głównej postaci oraz pozostałym członkom oddziału. Należy przy tym pamiętać, że ponowne skorzystanie z medi-żelu będzie możliwe dopiero po kilku chwilach.

zdrowie2

Jeśli podczas walki któryś z kompanów otrzyma za dużo obrażeń, to jego pasek zdrowia spadnie do zera, a przy imieniu pojawi się czerwony X (4). W tym momencie nie będzie można mu pomóc, chyba, że dysponujesz umiejętnością Jedność, dostępną w talentach Szkolenie Widma. W innym przypadku trzeba dokończyć walkę, co spowoduje automatyczne podniesienie się członka zespołu.

Należy przy tym pamiętać, że będzie dysponował tylko częścią zdrowia - aby przywrócić całość, trzeba będzie użyć medi-żelu.

zdrowie3

Jeżeli w trakcie bitwy całe zdrowie straci główny bohater, to gra się zakończy i trzeba będzie wczytać wcześniejszy punkt zapisu. Omni-żel zdobywa się między innymi: w specjalnych automatach (5) na pokładzie Normandii, w trakcie samych zadań (np. w pojemnikach) oraz w niektórych sklepach. Istnieje też możliwość zakupu specjalnych pojemników, umożliwiających przenoszenie większej ilości (do 10, zamiast do 5) dawek medi-żelu.

zdrowie4

Niektóre klasy dysponują możliwością rozwijania talentów i umiejętności związanych z Pierwszą pomocą. W ten sposób mogą przywracać więcej punktów zdrowia po skorzystaniu z omni-żelu.

Następnie: Mass Effect 1 - jak przywrócić kompanów do walki

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - jak zapisać i wczytać grę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami