Mass Effect 1 - umiejętności: odblokowanie i używanie

Wszystko o mechanice związanej ze zdolnościami.

Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia nasza postać awansuje na wyższy poziom. Dzięki temu otrzymamy możliwość rozwijania talentów i umiejętności. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze możemy inwestować punkty tylko w talenty aktywne, podświetlone na niebiesko (1). Nieaktywne, czyli zaznaczone na szaro (2) trzeba wcześniej odblokować.

W jaki sposób? Odpowiednio rozwijając aktywne. Przykładowo, aby rozwinąć u żołnierza talenty związane ze strzelbami trzeba najpierw rozwinąć pistolety na czwarty poziom. W przypadku karabinów snajperskich będzie to rozwinięcie karabinów szturmowych na siódmy poziom.

awans3

Jak widać talenty odblokowujące nowe ich rodzaje zostały zaznaczone na karcie kółkami (3). Puste kwadraty (4) zwiększają bierne osiągi danych talentów (np. podnoszą siłę ognia broni), z kolei trójkąty (5) symbolizują specjalne umiejętności, które trzeba aktywować podczas gry samodzielnie.

Przydzielanie talentów i umiejętności drużynie

Domyślnie na przydział punktów głównego bohatera wpływ ma gracz, natomiast pozostali członkowie oddziału awansują automatycznie. Możesz to zmienić w opcjach rozgrywki - Automatyczny awans postaci (6) i zostawić układ domyślny (Tylko drużyna - 7), w pełni zautomatyzować ten proces (Drużyna i gracz - 8) lub rozwijać bohatera i kompanów samemu (Wyłączony - 9).

awans4

To najważniejsze informacje związane ze zdobywaniem przez bohatera nowych poziomów doświadczenia i odblokowywania talentów oraz umiejętności.

Następnie: Mass Effect 1 - talenty: do czego służą

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - jak awansować postać, kolejne poziomy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami