Mass Effect 1 - jak zapisać i wczytać grę

Różne sposoby na save i load.

W Mass Effect istnieje kilka możliwości zapisywania oraz wczytywania gry. Domyślnie przewidziana jest opcja autozapisu, która pojawia się w ważnych momentach rozgrywki, na przykład między pewnymi częściami misji. Jeśli zginiemy, a nie dysponujemy innym zapisem gry, to będziemy mogli wrócić do ostatniego miejsca autozapisu.

Druga możliwość, to skorzystanie z zapisu ręcznego. Aby skorzystać z tej opcji należy przejść do menu i wybrać opcję Zapisz (1). Analogicznie w przypadku wczytania gry trzeba skorzystać z opcji Wczytaj (2).

zapis1

Po zaznaczeniu opcji Zapisz zostaniemy przeniesieni do nowego ekranu, gdzie wystarczy wybrać Nowy zapis (3) i skorzystać z opcji Zapisz grę (4). Możesz też nadpisać grę na innym, istniejącym już zapisie (5) lub po prostu taki zapis skasować (6).

zapis2

W przypadku wczytywania gry sytuacja wygląda bardzo podobnie. Wystarczy z listy wybrać odpowiedni zapis (7), o którym informacje zostaną wyświetlone z prawej strony (8). Następnie wystarczy Wczytać grę (9). Opcja Przełącz grę (10) służy z kolei do zmiany profilu, jeśli stworzyliśmy kilku bohaterów i rozpoczęliśmy kilka kampanii.

zapis3

Warto jeszcze wspomnieć o ostatniej opcji, czyli systemie szybkiego zapisu - na PC służy do tego klawisz F6. Jeśli zapis się powiedzie, to na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat (11). Warto wspomnieć, że w grze nie ma opcji szybkiego wczytania gry.

zapis4

Na koniec należy dodać, że rozgrywka nie zawsze będzie możliwa do zapisania. Dzieje się tak między innymi w trakcie walk czy prowadzenia rozmów.

Następnie: Mass Effect 1 - zdrowie: jak leczyć bohatera i kompanów

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - pancerz: nie mogę założyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami