Mass Effect 1 - jak dobierać skład drużyny

Biotyka, technologia i siła bojowa.

Wraz z postępami w rozgrywce w Mass Effect do zespołu Sheparda będą dołączać kolejne postacie. W sumie jest ich sześć, a każda z nich charakteryzuje się innymi zdolnościami oraz talentami. Specjalizacje dotyczą trzech obszarów: biotyki (1), technologii (2) oraz siły bojowej (3). Nad każdą z postaci jest widoczny pasek (4) z jej zdolnościami.

druzyna3

Jak widać część zespołu jest specjalistami w jednej dziedzinie (Ashley Williams - siła bojowa, Liara T'Soni - biotyka, Tali'Zorah - technologia), a część łączy dwie specjalizacje (Kaidan Alenko - biotyka / technologia, Urdnot Wrex - biotyka / siła bojowa, Garrus Vakarian - technologia / siła bojowa). Informacje o drużynie i jej aktywnych członkach są lepiej widoczne po wybraniu opcji Sprawdź zespół (5).

Wyświetlą się wtedy szczegółowe wiadomości (6) na temat poszczególnych kompanów. Na podstawie ich specjalizacji pojawi się też informacja o ogólnej sile zespołu (7). W naszym przypadku mamy do czynienia ze zrównoważonym oddziałem, w którym na równi pojawia się siła bojowa (Shepard), biotyka (Liara) oraz technologia (Tali).

druzyna4

Sposób doboru drużyny jest zupełnie dowolny, jednak dobrze, jeśli pojawiają się w niej specjaliści wszystkich trzech dziedzin. Same dziedziny można pokrótce scharakteryzować następująco:

  • Biotyka - korzystanie ze specjalnej energii umożliwiającej między innymi rzucanie przedmiotami i przeciwnikami czy przeciążanie ich tarcz.
  • Technologia - umożliwia efektywniejsze wykorzystanie tarcz i przeciążanie ich u wroga, lepsze wykorzystanie min czy sprawowanie kontroli nad syntetycznymi przeciwnikami.
  • Siła bojowa - zdolności związane głównie ze wszelkiego rodzajami bronią i możliwością korzystania z ciężkich pancerzy.

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - jak zmieniać skład drużyny

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami