Mass Effect 1 - deszyfracja: jak otwierać zamki

Minigra z hakowaniem.

Podczas rozgrywki w Mass Effect często trafisz na zamki, szafki lub komputery (1) ze specjalnymi zabezpieczeniami. Nie da się ich otworzyć z marszu, a trudności w ich odblokowaniu zależą od ich poziomu (2).

deszyfracja1

Jeśli chcesz otworzyć taki zamek, to podejdź do wybranego obiektu i wejdź z nim w interakcję. Pojawią się dwie możliwości rozwiązania sytuacji. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość omni-żelu, to będziesz mógł za niego wykupić dostęp (3) do zamka. Druga opcja, to skorzystanie z ręcznego przejęcia (4).

deszyfracja2

Jeśli skorzystasz z tej opcji, to rozpocznie się czasowa minigra. Jej celem jest przesunięcie strzałki (5) do centrum okręgu (6). Po drodze należy omijać pomarańczowe bloki (7), które zatrzymują strzałkę, a także czerwone (8), które cofają ją na początek gry. Należy zatem wyszukiwać wolne przestrzenie i starać się przez nie dotrzeć do centrum okręgu.

deszyfracja3

Jeżeli zmieścisz się w limicie czasowym i doprowadzisz strzałkę do celu, to zamek zostanie otwarty. Jeżeli nie, to zostanie zablokowany i będziesz mógł go otworzyć jedynie płacąc omni-żelem. Uwaga - czasami poziom bohatera może okazać się za niski na otworzenie niektórych zamków. W takich przypadkach dobrze rozwinąć (u bohatera lub któregoś z kompanów) talent Deszyfracji.

Następnie: Mass Effect 1 - przedmioty: jak zbierać

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - koło dialogów: jak prowadzić rozmowy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami