Kupno Bethesdy przez Microsoft nie wpłynęło na Deathloop, gra powstaje tylko na PC i PS5

Potwierdzają twórcy.

Przedstawiciele Bethesdy ponownie podkreślili, że niedawne przejęcie firmy przez Microsoft nie wpłynęło na Deathloop, które najpierw ukaże się tylko na PC i PlayStation 5.

Przypomnijmy: jeszcze nim koncern z Redmond wykupił wspomnianą spółkę, podpisano z Sony umowę, na mocy której produkcja studia Arkane na konsolach będzie czasowym exclusivem PS5. Na platformach Xbox może pojawić się dopiero po roku.

deathloop01
Deathloop ukazuje wydarzenia z perspektywy FPP

„Przejęcie nie wpłynęło na codzienne prace nad Deathoop, które tworzymy wyłącznie z myślą o PlayStation 5 i PC” - oznajmił przedstawiciel Bethesdy w komunikacie przesłanym redakcji magazynu Game Informer, a cytowanym przez portal VGC.

Oświadczenie sugeruje, że nawet jeżeli gra ostatecznie trafi na Xbox Series X/S, obecnie deweloperzy nie pracują nad wersją dedykowaną najnowszym platformom Microsoftu.

Deathloop ukaże się 21 maja na PC i PS5. Gracze wcielają się w postać, która stara się wyrwać z pętli czasowej - w tym celu muszą pokonać wskazane osoby. Śmierć podopiecznego nie kończy jednak przygody, która rozpoczyna się od nowa, ale ze zgromadzonym do tej pory ekwipunkiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami