Final Fantasy 16 jest czasowym exclusivem PS5 - raport

Wbrew wcześniejszym zapewnieniom.

  • Brazylijskie Sony sugeruje, że Final Fantasy 16 ukaże się nie tylko na PS5
  • W opublikowanym materiale sceny z gry zarejestrowano na PC

Reklama opublikowana przez brazylijski oddział Sony wskazuje, że Final Fantasy 16 jest tytułem na wyłączność PS5, ale tylko czasową.

Wideo prezentuje gry, które są konsolowymi exclusivami PlayStation 5. Wśród pokazanych w filmie produkcji jest wspomniana kolejna odsłona cyklu rozwijanego przez deweloperów ze Square Enix.

Informacja o czasowej wyłączności pojawiła się w filmie

Materiał wieńczy plansza, na dole której umieszczono informację, z której wynika, że Final Fantasy 16 dostępne będzie wyłącznie na PS5, ale tylko przez określony czas. To sugeruje, że po upływie niesprecyzowanego okresu trafi na inne platformy.

Niewykluczone, że gra ostatecznie pojawi się na PC. Tym bardziej, że przedstawione w filmie ujęcia z produkcji - jak ujawnia samo nagranie - zarejestrowano właśnie na komputerach osobistych.

Nadmienić należy, że pierwszy zwiastun Final Fantasy 16 wskazywał, że tytuł ukaże się na PC i PS5. Później jednak trailer zmodyfikowano, usuwając wzmiankę o dodatkowej platformie sprzętowej. Square Enix przekonywało zaś pozycja zmierza tylko na PlayStation 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami