Tryb multiplayer The Last of Us 2 coraz bliżej? Twórcy szukają "projektanta ekonomii"

Ogłoszenie Naughty Dog.

  • Twórcy The Last of Us 2 szukają specjalisty od mikropłatności i ekonomii gry
  • Nowy projektant musi „rozumieć ton narracji”

Deweloperzy z Naughty Dog szukają projektanta ekonomii w trybach multiplayer. Może to oznaczać, że prace nad sieciowym modułem The Last of Us 2 dobiegają już końca.

Warto przypomnieć - we wrześniu 2019 roku twórcy zapowiedzieli, że sequel nie zaoferuje trybu online, jednak już wtedy zapewniano, że w studiu trwają prace nad nową wersją Factions (tak nazywa się moduł sieciowy z oryginału).

Opis nowej oferty pracy w Naughty Dog wskazuje, że projektant ekonomii miałby między innymi „współpracować z innymi działami, szczególnie programistami, projektantami postaci i interfejsu, by produkować niezbędne dla ekonomii gry elementy”. Studiu zależy też na zapewnieniu, że „ekonomia będzie dobrze dopasowana do gry”.

W wymaganiach pojawia się między innymi „duża wiedza na temat sieciowych gier akcji” - gdzie prawdopodobnie chodzi o strzelanki. W ogłoszeniu mowa jest także o konieczności „zrozumienia tonu narracji”.

Nowy projektant będzie współpracował z działem Live Ops, czyli zespołem odpowiedzialnym za stały rozwój i ulepszanie gry.

The Last of Us 2 zadebiutowało w czerwcu 2020 roku. Gra odniosła spory sukces - żadnej produkcji z PlayStation 4 nie skończyło tak wielu graczy, czyli niemal 60 procent użytkowników, którzy zaczęli przygodę.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami