Pożar zniszczył europejskie serwery Rust, utracono dane graczy

Wydarzenie wpłynęło też na działanie innych usług.

  • Spłonęła część serwerowni firmy OVH
  • W efekcie utracono europejskie serwery Rust i infrastrukturę wielu polskich usług

Dziś w nocy w Strasburgu doszło do pożaru w dwóch budynkach serwerowni firmy OVH, która zajmuje się hostingiem. Zdarzenie negatywnie wpłynęło na działanie różnych usług, w tym popularnej gry survivalowej Rust.

Twórcy projektu ze studia Facepunch poinformowali, że zniszczeniu uległo łącznie 25 europejskich serwerów produkcji. Deweloperzy podkreślili, że starają się zastąpić je nowymi, co najwyraźniej się udaje - kilkanaście minut temu ogłosili uruchomienie części serwerów.

O ile jednak funkcjonalność tytułu zostanie przywrócona, autorom nie udało się odzyskać danych, które bezpowrotnie utracono. To oznacza, że przepadły postępy w rozgrywce (są jednak resetowane co miesiąc) oraz światy zarządzane przez graczy.

Pożar uszkodził także serwery innych usług i portali, w tym z Polski. Nadal niedostępna jest witryna Katolickiej Agencji Informacyjnej, problemy występują również w przypadku narzędzia dla sprzedawców na Allegro.

Szef OVH - Octave Klaba - poinformował, że ogień zniszczył jeden z czterech budynków serwerowni, a drugi uszkodził częściowo, zaś pozostałe udało się ochronić. W trakcie zdarzenia wszystkich pracowników ewakuowano i nikt nie został ranny.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami