Gry na PS5 korzystają z Denuvo

Oprogramowanie kojarzone z PC jest teraz na konsoli Sony.

  • Twórcy i wydawcy gier na PS5 mogą już korzystać z Denuvo
  • Oprogramowania użyto już w przypadku kilku gier na konsolę Sony
  • Denuvo zajmie się na PS5 głównie ochroną przed hakerami i oszustami

Popularne oprogramowanie Denuvo, zapobiegające oszustwom oraz piractwu gier, dołączyło do PS5 Tools and Middleware. To biblioteka narzędzi, z których mogą korzystać deweloperzy i wydawcy gier na konsolę Sony.

Twórcy programu, firma Irdeto, informują w oficjalnym komunikacie, że część gier startowych PlayStation 5 już korzysta z Denuvo. Nie ujawniają jednak, o jakich tytułach mowa.

Z narzędziem od lat zaznajomieni są wydawcy gier na PC. Zabezpieczenia Denuvo bardzo trudno złamać, co zapobiega tzw. crackowaniu gier, a więc udostępnianiu ich pirackich wersji. Sprawia to, że produkcje zarabiają więcej w początkowej fazie sprzedaży - czasami nawet kilku miesięcy od premiery. Na PS5 program zajmuje się jednak głównie walką z hakerami.

denuvo_ps5_1
W niektórych przypadkach, jak Assassin's Creed Origins, Denuvo sprawiało problemy techniczne, powodując spadki wydajności

„Dziś, jako członek ekosystemu graczy, Denuvo dalej będzie realizować misję dbania o uczciwą i pełną zabawy rozgrywkę poprzez zapewnianie rozwiązań przeciwko oszustom dla wszystkich deweloperów, którzy chcą chronić swoje gry i graczy przed hakerami i cheaterami na PlayStation 5” - tłumaczy Irdeto.

Twórcy Denuvo przekonują, że dzięki „zaawansowanej technologii” są w stanie chronić rozgrywkę online i offline oraz zapobiec wykradnięciu ważnych danych, co zwiększa rzekomo zaufanie użytkowników.

Niektórzy gracze na PC postrzegają Denuvo jako kontrowersyjne oprogramowanie. W wybranych przypadkach narzędzie znacząco obniżało wydajność gier, co spotykało się z głośną krytyką społeczności.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami