Studio twórcy Halo zamknięte po wydaniu zaledwie jednej gry

Zespół V1 Interactive kończy działalność.

V1 Interactive to studio założone w 2016 roku przez Marcusa Lehto, jednego ze współtwórców serii Halo. Ekipa poinformowała o zakończeniu działalności, choć przygotowała tylko jedną grę.

Jedynym projektem zespołu jest wydane w czerwcu ubiegłego roku Disintegration - strzelanka z elementami strategii czasu rzeczywistego. Tytuł najwyraźniej nie odniósł zbyt dużego sukcesu, ponieważ w listopadzie, a więc pięć miesięcy po premierze, wyłączono tryb sieciowy pozycji.

„Ze smutkiem ogłaszamy, że V1 Interactive oficjalnie kończy działalność. Chcemy podziękować wszystkim utalentowanym osobom ze studia, zarówno byłym, jak i obecnym pracownikom, którzy pomogli w uczynieniu ostatnich pięciu lat wspaniałymi. Serdeczne podziękowania także dla niesamowitej społeczności, która nas wspierała” - napisano na Twitterze.

Osobny komunikat opublikował wspomniany Marcus Lehto. W oświadczeniu podkreślił, że w jego zespole zawsze najwyższym priorytetem było „dobre samopoczucie” zatrudnionych deweloperów.

„Od miesięcy informowaliśmy pracowników o aktualnej sytuacji i podjęliśmy decyzję [o zamknięciu - dop. red.] teraz, by mieli odpowiednio dużo czasu na znalezienie nowej pracy przy naszym jednoczesnym wsparciu” - wyjaśnił menedżer.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami