Niektóre nowe gry Bethesdy nie trafią na PS5 - potwierdza Microsoft

Więcej tytułów firmy zmierza do Xbox Game Pass.

  • Microsoft sfinalizował przejęcie Bethesdy
  • Część przyszłych gier firmy trafi tylko na PC i konsole Xbox

Phil Spencer, który kieruje działem Xbox w Microsofcie, opublikował komunikat z okazji sfinalizowania przejęcia ZeniMax i Bethesdy. W oświadczeniu potwierdził, że część z przygotowywanych przez wykupione spółki tytułów nie pojawi się na konsolach PlayStation.

Koncern wszedł w posiadanie ośmiu ekip deweloperskich - Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse. Określono to jako „następny krok do zbudowania wiodącego zespołu studiów first-party”.

Spencer podkreślił, że „niektóre nowe tytuły” Bethesdy będą grami na wyłączność PC i platform Xbox. Nie przedstawił jednak dodatkowych szczegółów, więc nadal nie wiadomo, czy na PlayStation trafią kontynuacje już znanych serii, w tym The Elder Scrolls i Fallout.

Menedżer zaznaczył, że komputery osobiste i konsole Microsoftu są „najlepszym miejscem” do poznawania przyszłych produkcji firmy. Zapewnił też, że projekty spółki pojawią się w abonamencie Game Pass - jeszcze w tym tygodniu do subskrypcji zawitają kolejne pozycje.

„Jak już wspominaliśmy, niezwykle ważne jest, by Bethesda tworzyła gry tak, jak dotychczas. Zamierzamy wzmocnić jej zespoły kreatywne, by dotarła do jeszcze większej liczby graczy na świecie, pomagając w uczynieniu kolejnych tytułów największymi i najpopularniejszymi w historii Bethesdy” - obiecuje Spencer.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami