Loop Hero - kamienie, góry, lasy: jak ustawiać otoczenie

Bonusy postaci.

W Loop Hero możemy używać kart, by ustawiać różne elementy otoczenia poza drogą, którą porusza się nasza postać. Możemy ustawiać lasy czy góry, co jest o tyle ważne, że wszystko ma jakiś wpływ na grę.

Kiedy chwycisz kartę środowiska, na zielono podświetlą się (1) wszystkie miejsca, w których możesz umieścić dany rodzaj otoczenia. Przykładowo, poniżej widać, że łąkę (Meadow) możemy umieścić właściwie wszędzie.

otoczenie1

Przy każdym rodzaju środowiska kluczowe jest czytanie informacji (2) po prawej stronie. Tam bowiem widzimy efekty środowiska. Widzimy więc, że łąka zapewnia regenerację zdrowia, kamienie zwiększają nasze zdrowie na stałe i tak dalej.

Przypomnijmy efekty podstawowych rodzajów otoczenia:

  • Meadow (łąka) - na początku każdego dnia regeneruje nam 2HP. Każde pole łąki regeneruje 2 punkty zdrowia, co warto pamiętać.
  • Forest (las) - zwiększa prędkość ataku o 1 procent.
  • Rock (kamień) - dodaje 1 procent do maksymalnej puli zdrowia postaci i dodatkowy 1 procent, gdy przylega do innego kamienia lub góry.
  • Mountain (góra) - przyległe do siebie góry zwiększają nasze zdrowie o 2 procent.
  • Desert (pustynia) - zmniejsza zdrowie wrogów o pół procenta.
  • River (rzeka) - podwaja efekt przylegających pól otoczenia.

Warto zwrócić uwagę, że niektóre aspekty gry są ukryte. Przykładowo, opis kamienia (3) nie sugeruje wcale, że możemy stworzyć z kilku kamieni coś więcej.

otoczenie2

Tymczasem okazuje się, że jeśli ułożymy kwadrat z kamieni (3 kamienie na 3 kamienie, w sumie 9 kamieni w formie kwadratu), to zamienią się one w górski szczyt (4), oferujące znaczne bonusy (ale spawnujący też jedną harpię dziennie).

Następnie: Loop Hero - ekwipunek i niszczenie przedmiotów

Spis treści: Loop Hero - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Loop Hero - rodzaje kart, jak zdobywać nowe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami