Fani Doty 2 zbierają fundusze, by stworzyć tutorial do gry

Chcą zdążyć przed premierą anime.

  • Modderzy tworzą tutorial Doty 2 dla tych, którzy trafią do gry po premierze serialu
  • Anime Netflixa debiutuje 25 marca

Grupa modderów i fanów Doty 2 zbiera pieniądze na stworzenie tutorialu do gry Valve. Projektanci chcą zdążyć ukończyć projekt do końca marca, by był gotowy na premierę anime w uniwersum Doty.

Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem społeczności. W kilka dni zebrano niemal 26 tys. dol. w serwisie IndieGoGo z zakładanej sumy minimalnej wynoszącej 10 tys. dol.

Twórcy trybu chcą się upewnić, by gracze, którzy zechcą spróbować Doty 2 po obejrzeniu serialu Netflixa, mogli zapoznać się z aktualnym, przydatnym i rozbudowanym samouczkiem - ten oficjalny dostępny w grze jest już przestarzały.

„Chcemy oswoić ludzi z grą, nauczyć mechanik i przygotować do pierwszego prawdziwego meczu z botami. Co więcej, możemy zrobić coś, czego nie zrobi Valve: bezpośrednio udostępnić społecznościowe zasoby z Discorda czy fanowskich poradników, by gracze mieli już na początku dostęp do zaawansowanych narzędzi” - napisali projektanci.

Twórcy mają jednak jeden duży problem. Mianowicie, by zyskać dostęp do customowych gier (czyli projektowanych przez fanów) w Dota 2, należy rozegrać 30 zwykłych meczów. Modderzy mają nadzieję, że dla tutorialu ograniczenie to może zostać zniesione, lecz wszystko zależy w tym wypadku od Valve.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami