CS:GO i inne gry na kilka godzin zniknęły ze Steama

Efekt buga.

  • Ze Steama usunięto karty katalogowe szeregu gier, w tym CS:GO
  • To najprawdopodobniej skutek bliżej niesprecyzowanego błędu

Na kilka godzin ze Steama zniknęła karta katalogowa CS:GO. To jednak najpewniej efekt usterki, ponieważ problem dotknął także innych gier.

Na usunięcie sieciowej strzelanki zwrócili uwagę internauci, w tym śledzący informacje o platformie Valve użytkownik o pseudonimie Gabe Follower. Produkcja była widoczna w wynikach wyszukiwania sklepu, ale przy próbie wejścia na podstronę poświęconą tytułowi pojawiał się komunikat o błędzie.

SteamDB, który zbiera dane o usłudze, wskazuje, że z karty katalogowej CS:GO usunięto wszystkie screeny i zwiastuny gry, a także nazwę pozycji, opis i datę premiery. Dwie godziny później wszystkie elementy przywrócono.

Niektórzy spekulowali, że zniknięcie produkcji oznacza, że w planach jest nowa wersja strzelanki. Pavel Djundik - twórca wspomnianego portalu, gromadzącego informacje o cyfrowym sklepie - zwraca jednak uwagę, że usunięto też podstrony innych tytułów i DLC. Uważa, że najprawdopodobniej doszło do błędu po stronie Valve.

Właściciel Steama na razie nie skomentował sprawy. Nie jest więc jasne, co dokładnie doprowadziło do usterki, której efektem był brak dostępu do kart katalogowych CS:GO i pozostałych gier. Nie wiadomo również, czy wpływ miały działania osób trzecich.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami