Resident Evil Village mocno ocenzurowane w Japonii

Zakazano niektórych scen.

  • Gra bez dekapitacji i innych scen w wersji japońskiej
  • Village musi dostosować się do zasad wyznaczonych przez organizację CERO
  • W Japonii ukażą się dwa wydania

Resident Evill Village w wydaniu na rynek japoński będzie pozbawione różnych scen dla dorosłych, aby spełnić standardy określone przez CERO, a więc organizację zajmującą się przyznawaniem kategorii wiekowych w kraju kwitnącej wiśni.

Capcom informuje, że w edycji japońskiej zabraknie ujęć z „dekapitacją postaci humanoidalnych”, a także innych niesprecyzowanych scen, których zakazuje CERO. Będzie też mniej tzw. gore, a więc widoku krwi czy wnętrzności.

Co ciekawe, gra ukaże się w dwóch wersjach: CERO Z (18+) i ZERO D (17+). Nie jest jednak jasne, czym będą się różnić i czy w obu zostanie zastosowana cenzura.

re_billage_cenzura_2
Ethan nie jest zadowolony z decyzji CERO

Twórcy przekonują, że między klasycznym a stonowanym wydaniem nie ma „właściwie żadnej różnicy” jeśli chodzi o samą rozgrywkę.

CERO wyznacza dość restrykcyjne zasady, więc pozostałe gry skierowane dla osób pełnoletnich również napotykają problemy w Japonii. Dla przykładu z The Last of Us 2 całkowicie usunięto sceny seksu i rozczłonkowania.

Decyzja o zastosowaniu się do reguł leży jednak w kwestii japońskich graczy. Mogą bowiem z łatwością przełączyć PlayStation Store na międzynarodową wersję, by nabyć produkcję bez cenzury.

Przypominamy, że Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja. Trafi na PC oraz dwie generacje konsol, nie licząc Switcha.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami