PS5 - jak zmienić układ klawiatury systemowej

Sprawdź, jak zmienić klawiaturę QWERTZ na QWERTY.

Z jakiegoś powodu polski układ klawiatury systemowej w PlayStation 5 ma układ typu QWERTZ, co powoduje pewne komplikacje. Położenie liter Y i Z na klawiaturze jest inne niż w przypadku standardowego rozmieszczenia przycisków, które znamy choćby z klawiatur podłączonych do komputerów stacjonarnych czy laptopów.

Prawdopodobnie większość polskich graczy, konfigurując po raz pierwszy PlayStation 5, ustawiło jako domyślny język klawiatury na polski, który w systemie konsoli ma układ QWERTZ (w miejscu klawisza Y jest Z i na odwrót).

W związku tym, że większość z nas nie jest przyzwyczajona do układu QWERTZ, a ten fakt może nam przeszkadzać podczas korzystania z klawiatury na PS5, istnieje prosty sposób na zmianę układu - na QWERTY.

008

Polega on na dodaniu języka angielskiego do klawiatury systemowej. W tym celu przejdź do Ustawień konsoli, następnie wybierz: System, a potem Język. Przejdź do opcji: Język wprowadzania i naciśnij przycisk: + Dodaj języki (1). Z listy, która się pojawi, wybierz: Angielski (Wielka Brytania).

007

Następnie, gdy pojawi się klawiatura systemowa, np. podczas wyszukiwania treści, naciśnij opcje klawiatury / trzy kropki (2) i ustaw Język: Angielski (Wielka Brytania). Układ klawiatury zmieni się na QWERTY.

Mimo że zmieniłeś język na angielski, nadal możesz korzystać z polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.), wyszukując je w oknie ze znakami specjalnymi (3).

Następnie: PS5 - jak wyłączyć mikrofon w padzie

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - jak uruchomić YouTube, Netflix, Twitch, Spotify

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami