PS5 - jak uruchomić płytę DVD i Blu-ray

Oglądanie filmów na płycie DVD i Blu-ray.

PlayStation 5 można wykorzystywać również jako odtwarzacz płyt DVD i Blu-ray. Bez problemu uruchomisz na konsoli film lub serial zapisany w formacie DVD lub Blu-ray.

031_2

W przypadku chęci odtworzenia filmu na płycie DVD lub Blu-ray, wystarczy włożyć nośnik do napędu konsoli, a automatycznie uruchomi się aplikacja do odtwarzania - Disc Player.

031

Aby uruchomić film lub serial na płycie DVD lub Blu-ray nie musisz każdorazowo wyjmować nośnika i ponownie go wkładać do konsoli. Jeśli płyta znajduje się w napędzie, aplikacja będzie widoczna się w sekcji Multimedia (2).

Na Ekranie głównym gry znajdują się dwie zakładki Gry (1) i Multimedia (2). Gry (1) to domyślnie uruchamiana sekcja. Jeśli zatem chcesz obejrzeć film na płycie, przejdź do zakładki Multimedia (2) za pomocą strzałek lub lewego analoga na kontrolerze i odnajdź aplikację Disc Player. Możesz także skorzystać z przycisków L1 i R1, by szybko przejść do zakładek po lewej i prawej stronie.

Następnie: PS5 - jak uruchomić YouTube, Netflix, Twitch, Spotify

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - PS Plus Collection: kolekcja darmowych gier

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami