PS5 - gdzie kupić konsolę, kiedy będzie dostępna

Jak zdobyć PlayStation 5.

Od chwili debiutu PlayStation 5, najnowszy sprzęt Sony jest produktem deficytowym. Praktycznie cały zapas konsol, wyprodukowanych na premierę, rozszedł się na pniu, i to zanim trafił na półki sklepowe. Nie wszyscy gracze, którzy zainteresowani byli kupnem PS5, mogli złożyć preordery (zamówienia przedpremierowe), gdyż te były możliwe tylko przez kilka dni od startu przyjmowania zamówień. Reselerzy bowiem mogli obsłużyć ograniczoną liczbę zamówień.

Na chwilę obecną zakup PS5 - w standardowej wersji, jak i Digital - graniczy z cudem. Co prawda, co jakiś czas do sklepów trafiają pojedyncze sztuki konsol, ale momentalnie znikają one ze sklepów. Zapotrzebowanie na sprzęt Sony znacznie przewyższa moce produkcyjne japońskiego giganta.

Problem z dostępnością PlayStation 5 związany jest z sytuacją na rynkach światowych wywołaną pandemią koronawirusa. Trudno jednoznacznie określić do kiedy ten stan rzeczy będzie się utrzymywał. Z pewnością miną jeszcze miesiące zanim japońska korporacja będzie w stanie odpowiedzieć na rosnący popyt.

017

Nieoficjalnie mówi się, że do końca 2021 roku nie trafi do sprzedaży wystarczająca liczba PS5, by pokryć zapotrzebowanie rynku, i dopiero w kolejnym roku sytuacja wróci do normy. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu nie będzie można zakupić tej konsoli.

Warto stale przeglądać oferty sklepów internetowych, a zwłaszcza tych, które powiązane są z oficjalnymi dystrybutorami PS5. Co jakiś czas pojawiają się małe wrzutki konsol. Dlatego też trzeba uważnie śledzić informacje na stronach internetowych i Facebooku i szybko reagować. Co więcej, istnieją portale, które wyszukują tego typu oferty. Jeśli konsola jest dostępna w sklepie internetowym i jesteśmy zdecydowania na zakup, nie warto odkładać tego na później.

Coraz częstszą praktyką sklepów internetowych jest sprzedaż konsoli z dwoma, trzema grami. Takie zestawy są droższe niż w przypadku PS5, ale wartością dodaną są gry. Sprzedawcy decydują na ten ruch, by walczyć z botami i scalperami, którzy kupują konsole, by sprzedać je potem z dużym zyskiem. Przed zakupem takiego zestawu warto upewnić się, czy interesują nas dodawane tytuły i czy na pewno zakup jest opłacalny.

Jeśli koniecznie chcemy zdobyć najnowszą konsolę, a nie możemy zakupić jej u oficjalnych dystrybutorów, w ostateczności możemy nabyć ją w serwisach aukcyjnych. Warto mieć jednak na uwadze, że cena PlayStation 5 będzie wówczas dużo wyższa niż sugerowana przez Sony Polska. Co więcej, możemy trafić na nieuczciwego sprzedawcę i cała transakcja może okazać się dla nas przykrym doświadczeniem. Dlatego nie polecamy tej metody zakupu.

Następnie: PS5 - jaki telewizor kupić do PlayStation 5

Spis treści: PS5 - poradnik do konsoli

Poprzednio: PS5 - czy warto już kupić PlayStation 5

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami