Microsoft wie o problemach z nowymi padami Xbox - rozwiązanie jest w drodze

Kłopoty z responsywnością.

  • Kontrolery od Xbox Series X/S czasami nie reagują na komendy
  • Problem pojawia się też na PC
  • Microsoft obiecuje pomoc, ale nie podaje szczegółów

Część graczy zgłasza problemy z najnowszą wersją kontrolerów Microsoftu, które zadebiutowały w ramach premiery Xbox Series X/S - sprzęt okazjonalnie nie rejestruje naciśnięć przycisków. Producent przygotowuje już odpowiednie rozwiązanie kłopotu.

Usterka pojawia się zarówno na konsolach, jak i PC, więc najprawdopodobniej mamy do czynienia z wadliwymi kontrolerami. Poniżej nagranie przedstawiające problem:

W niektórych przypadkach problem jest jeszcze poważniejszy i nie dotyczy jednego przycisku. YouTuber TrueGamingHD prezentuje na nagraniu pad, który całkowicie przestaje reagować na komendy - mimo że dioda sugeruje, że połączenie z Xbox Series X nie zostało przerwane.

„W Microsofcie nasze produkty przechodzą przez rygorystyczne testy jakości, a ponadto jesteśmy zdeterminowani, by zapewniać klientom niezrównane doświadczenia związane z grami” - powiedział serwisowi The Loadout przedstawiciel koncernu. „Jesteśmy świadomi, że niektórzy doświadczają problemów z responsywnością kontrolera, a nasze zespoły aktywnie pracują nad rozwiązaniem. Zachęcamy do skorzystania z działu wsparcia Xbox”.

Nie wiadomo, jak Microsoft zamierza przeciwdziałać zanikającej responsywności. Najprawdopodobniej mowa o ułatwieniu wymiany urządzenia na nowy model, bo problem tego rodzaju trudno rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami