Artifact za darmo. Valve porzuca swoją karciankę

Za mało graczy, by kontynuować.

  • Artifact nie doczeka się kolejnych aktualizacji
  • Obie wersje gry są dostępne za darmo
  • Kart nie będzie można już kupić - chyba że na rynku wtórnym

Valve poinformowało o zakończeniu rozwoju Artifact, gry karcianej na podstawie świata Dota 2. Produkcja jest teraz dostępna za darmo, zarówno w wersji Classic, jak i 2.0, która teraz nosi nazwę Foundry.

Artifact ukazał się pod koniec 2018 roku i zaliczył obiecujący start, uzyskując dobre oceny w recenzjach. Wkrótce jednak spotkał się z problemami - gracze krytykowali karciankę za system monetyzacji, a baza użytkowników szybko się zmniejszyła.

W marcu 2019 roku Valve przyznało, że Artifact zmaga się z „głęboko zakorzenionymi” problemami. Poprawki miała wprowadzić wersja 2.0, która ukazała się w maju ubiegłego roku w wersji beta. Przebudowa gry jednak nie wystarczyła.

Jeśli chodzi o Artifact Classic, to gracze uzyskują dostęp do wszystkich dostępnych kart, a kupowanie pakietów kartoników nie będzie już możliwe. Karty osób, które nabyły produkcję, zmieniają się w specjalne edycje kolekcjonerskie, możliwe do sprzedania na rynku Steam.

W Artifact Foundry karty będą zaś zdobywane przez rozgrywkę, również bez możliwości kupna.

„Z technicznego punktu widzenia Artifact Foundry pozostanie niedokończonym produktem, jednak większość brakujących rzeczy to prace graficzne oraz szlif - rdzeń rozgrywki jest obecny w całości. Mimo że obydwie gry pozostaną dostępne, nie planujemy wydawać kolejnych aktualizacji rozgrywki” - napisało Valve w oświadczeniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami