Animal Crossing - multiplayer, gra wieloosobowa: jak odwiedzać i zapraszać znajomych

Gra na jednej wyspie w New Horizons - przez sieć i lokalnie.

Tryb wieloosobowy to ciekawy dodatek do Animal Crossing New Horizons, który może urozmaicić zabawę. Dzięki trybowi online możesz spotkać się na jednej wyspie nawet z siedmioma znajomymi jednocześnie.

W ramach multiplayera możesz odwiedzać innych graczy na ich wyspach, a także zapraszać ich do swojego świata. Jest też opcja zabawy lokalnej.

Uwaga: tryb multiplayer wymaga subskrypcji abonamentu Nintendo Switch Online. Usługa kosztuje 16 zł za jeden miesiąc, 32 zł za 3 miesiące lub 80 zł za rok.

Na tej stronie:

Multiplayer w Animal Crossing - na co pozwala

Są trzy rodzaje rozgrywki wieloosobowej w Animal Crossing New Horizons:

  • Party Play - lokalna rozgrywka wieloosobowa na jednej konsoli
  • Zapraszanie innych na twoją wyspę - pozwoli innym dołączyć do twojego świata z innej konsoli Switch
  • Odwiedzanie innych na ich wyspach - pozwoli ci odwiedzić światy innych graczy, bawiących się na innych konsolach Switch
Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_23

Gra online wymaga bezprzewodowego połączenia z siecią i - jak już wspomnieliśmy - członkostwa w Nintendo Switch Online.

Jednocześnie możesz zaprosić na swoją wyspę do siedmiu graczy - co oznacza, że maksymalna liczba graczy wynosi 8.

Możesz komunikować się z gośćmi za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne o nazwie „Nintendo Switch Online”. Pobierz ją, włącz, a następnie wybierz kafelek Animal Crossing New Horizons. Postępuj zgodnie z instrukcjami, by ustawić komunikator NookLink. Dzięki niemu będziesz mógł rozmawiać z graczami i pisać do nich - choć nie jest to wymagane.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_24
Używaj NookLink do komunikacji głosowej i tekstowej

Tryb Party Play pozwala natomiast grać z innymi osobami na jednej konsoli Nintendo Switch. Wymaga to oczywiście odpowiedniej liczby kontrolerów - dla każdej osoby.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_7

Na jednej wyspie może mieszkać do ośmiu osób jednocześnie, przy czym w jednym czasie w Party Play mogą bawić się cztery osoby - czyli połowa populacji.

Aby używać Local Play, ty i znajomy lub znajomi musicie korzystać z tej samej sieci bezprzewodowej. Jest to więc dobre wyjście, kiedy odwiedzili cię znajomi lub sam się do nich wybierasz (w rzeczywistości).

Gra wieloosobowa przez sieć - zapraszanie i odwiedzanie

Jeśli chcesz zaprosić graczy na swoją wyspę lub udać się na wyspę innej osoby, musisz udać się do biura podróży Dodo Airlines, znajdującego się na południu wyspy. Lotnisko jest otwarte całą dobę, ale dopiero na drugi dzień po rozpoczęciu przygody z Animal Crossing New Horizons.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_13

Kiedy będziesz już w budynku, porozmawiaj z dodo Orvillem. W trakcie konwersacji będziesz mógł wybrać, czy chcesz kogoś zaprosić, czy się do niego udać.

Aby zaprosić innych graczy, porozmawiaj z dodo i wybierz opcję „I want visitors”. Przeprowadź rozmowę do końca, wybierając następnie „All my friends” i pozwalając Orvillowi zainstalować aplikację na telefonie. Bramka na lotnisku zostanie otwarta, co oznacza, że gracze mogą do ciebie dołączyć.

Aby dołączyć do innych, wybierz „I want to travel”, potem „I wanna visit someone”, a na końcu „Search for a friend”. System wyszuka twoich znajomych, którzy mają otwarte bramki na lotnisku.

W obu przypadkach Orville zapyta, czy chcesz zagrać w trybie Local Play czy Online Play:

  • Local Play - gra lokalna, ze znajomymi znajdującymi się obok
  • Online Play - gra ze znajomymi znajdującymi się daleko

Domyślnie wyspa każdego gracza jest zamknięta na odwiedziny. Oznacza to, że musisz włączyć funkcję multiplayer, zanim znajomi pojawią się na twojej wyspie.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_22

Zwróć też uwagę na opcję „Invite via Dodo Code”. Pozwala ci ona zaprosić znajomego na wycieczkę po wyspie nawet, gdy nie ma on Switcha.

Party Play - multiplayer na jednej konsoli

Party Play to tryb zaprojektowany dla wysp z wieloma mieszkańcami. Pozwala na spotkanie się do czterech graczy na jednej wyspie, na jednej konsoli Switch.

Aby rozpocząć, wyjmij telefon przyciskiem ZL i wybierz aplikację Call Islander. Następnie wybierz do trzech graczy, którzy mają z tobą zagrać.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_11
Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_10

Każdy z graczy musi mieć własny kontroler - co najmniej Joy-Con - by móc kontrolować postać.

W trybie Party Play jeden z graczy oznaczony jest jako Leader (lider), a pozostali jako Followers (pomocnicy). Początkowo liderem będzie osoba, która założyła Party, ale możesz łatwo zmienić przywódcę.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_8

Lider decyduje, gdzie należy się udać. Tylko on może rozmawiać z postaciami na wyspie czy korzystać ze sklepów. Wszyscy mogą zaś podejmować się wszystkich innych czynności: zbierania zasobów, łowienia ryb, chwytania owadów i innych.

Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_5
Animal_Crossing_New_Horizons_Multiplayer_3

Jeżeli chcesz, aby inny gracz mógł rozmawiać i kupować w sklepach, musisz przekazać mu dowództwo.

Więcej porad:

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami