Powstaje duże RPG w świecie Dungeons & Dragons

Od deweloperów pomagających przy CS:GO.

  • Hidden Path Entertainment pracuje nad grą w świecie Dungeons & Dragons
  • Produkcja zaoferuje otwarty świat i kamerę TPP

Zapowiedziano nową grę w świecie Dungeons & Dragons, czyli papierowego systemu RPG. Data premiery nie jest znana.

Za projekt odpowiada Hidden Path Entertainment, które w swoim dorobku ma między innymi strategię Defense Grid 2. Deweloperzy pomagali również Valve w rozwoju sieciowej strzelanki CS:GO.

Nie zaprezentowano wielu szczegółów na temat produkcji. Wiadomo jedynie, że będzie dużą, wysokobudżetową grą RPG z otwartym światem i akcją przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby.

Twórcy ujawnili tytuł na Twitterze, gdzie opublikowali wpis, w którym informują o trwającej rekrutacji. Do zespołu rozwijającego pozycję deweloperzy poszukują scenarzysty, starszego technicznego artysty i programistów grafiki.

baldurs_gate_3_gra
Inną tworzoną grą w świecie Dungeons & Dragons jest Baldur's Gate 3

Z opisu stanowisk wynika, że nowa gra przygotowywana jest na silniku Unreal Engine 4. Platformy docelowe nie są znane, ale Hidden Path Entertainment chce zatrudnić między innymi osobę, która ma doświadczenie z konsolami.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna powstająca gra w świecie Dungeons & Dragons. Studio Larian pracuje obecnie nad Baldur's Gate 3, którego wczesna wersja dostępna jest w programie Early Access na Steamie.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami