[PLOTKA] Assassin's Creed Warriors nową odsłoną serii z akcją w Japonii

Premiera podobno w 2022 roku.

  • Według nieoficjalnych wieści, nowy Assassin's Creed osadzony zostanie w Japonii
  • W planach jedna bohaterka i nawiązania do japońskiej mitologii

Następna odsłona Assassin's Creed otrzyma podtytuł Warriors i przeniesie graczy do Japonii z okresu pomiędzy XVII i XIX wieku - wynika z niepotwierdzonych doniesień.

Szczegóły przedstawił internauta o pseudonimie Onion00048, który na Twitterze dzieli się nieoficjalnymi wieściami o grach. Same informacje o kolejnej części serii najprawdopodobniej pochodzą jednak z forum 4chan.

Assassin's Creed Warriors miałoby ukazać się w 2022 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Akcję osadzono podobno w Japonii w epoce Edo, czyli pomiędzy 1603 a 1868 rokiem. We wspomnianym okresie władzę nad Krajem Kwitnącej Wiśni sprawował ród Tokugawa, a w państwie doszło do rozwoju rzemiosła i handlu.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich części cyklu, w grze pojawi się rzekomo tylko jedna postać - Akako Shiratori, jedna z nowicjuszek japońskiego Bractwa Asasynów. Większość przygody spędzimy ponoć w Tokio.

Według nieoficjalnych informacji, w planach jest wiele odniesień do wierzeń i mitologii Japończyków - przykładowo zmierzymy się z demonami Oni i stworami yokai. Powrócić miałby też wprowadzony w Valhalla system rekrutacji innych zabójców w kapturach.

Nadmienić należy, że to są niepotwierdzone wieści, których na razie nie potwierdził Ubisoft.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami