Mocniejszy Switch to nie fikcja - nowy raport ujawnia szczegóły

Premiera jesienią?

  • Switch Pro ma zaoferować wsparcie dla 4K, ale tylko w trybie stacjonarnym
  • Nintendo chce wprowadzić konsolę do sklepów w okresie świątecznym

Mocniejsza wersja Nintendo Switch naprawdę powstaje - wynika z nowego raportu opublikowanego w serwisie Bloomberg. Takashi Mochizuki i Sohee Kim ujawnili szczegóły na temat konsoli, której masowa produkcja ma rozpocząć się już w czerwcu.

Nowy model ma zaoferować 7-calowy ekran OLED od Samsunga (podstawowa wersja to ekran wielkości 6,2 cala), który miałby wyświetlać obraz w 720p. W trybie stacjonarnym konsola ma jednak wspierać rozdzielczość 4K.

Ekran ma być „nieco tańszą alternatywą tych używanych w topowych modelach smartfonów”.

- Taki panel będzie zużywał mniej baterii, zaoferuje lepszy kontrast i zapewne szybszy czas reakcji w porównaniu z wyświetlaczem obecnych modeli - zaznaczył Yoshio Tamura, ekspert firmy Display Supply Chain Consultants.

switch_pro_1
Switch Lite jest tańszy i mniejszy - posiada 5,5-calowy ekran

„Spodziewajcie się przede wszystkim większej liczby FPS i rozdzielczości. To nie jest Switch 2” - zaznaczył analityk Imran Khan na forum ResetEra.

Khan dał też do zrozumienia na Twitterze, że wielu twórców ma już dev-kity nowej wersji Switcha.

Według źródeł Bloomberga, Nintendo ma zamiar „rozbudzić popyt w sam raz na okres świąteczny”. Dla porównania - masowa produkcja PS5 także rozpoczęła się w czerwcu, a premiera konsoli miała miejsce w listopadzie. Debiut nowego modelu Switcha pod koniec roku nie wydaje się więc nieprawdopodobny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami