GTA 5 na nowe konsole nie będzie "zwykłym portem" - sugeruje Take-Two

„Działamy inaczej niż konkurenci”.

  • Odświeżając starsze gry Take-Two stara się dodawać znaczne usprawnienia
  • Firma wierzy, że GTA 5 na PS5 i Xbox Series X/S będzie „świetną produkcją”

Szef Take-Two wypowiedział się na temat remasterów starszych gier, sugerując, że GTA 5 na PS5 i Xbox Series X/S nie będzie zwykłym portem.

Prezes firmy - Strauss Zelnick - uczestniczył w przeznaczonej dla inwestorów konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telecom. W trakcie swojego wystąpienia został zapytany o odświeżone wersje produkcji, które są coraz ważniejsze dla wydawcy.

gta_5_nowe_konsole
GTA 5 może podbić kolejną generację konsol

- Remastery zawsze były istotnym elementem naszej strategii. Działamy inaczej niż konkurenci: nie tylko przenosimy tytuły na inne platformy, ale poświęcamy odpowiednią ilość czasu, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby zmienić i dostosować grę do nowej premiery i technologii - mówi, cytowany przez serwis VGC.

- Ulepszamy warstwę techniczną, udoskonalamy oprawę wizualną i wprowadzamy poprawki wydajnościowe. Dlatego nasze odświeżone edycje zazwyczaj radzą sobie tak dobrze - dodaje Zelnick. Jako przykład podał pozycje z serii Mafia, której pierwsza część doczekała się remake'u a także Grand Theft Auto 5. Ta ostatnia zmierza na trzecią już generację konsol.

- W dniu premiery [GTA 5 - dop. red.] wyznaczyło branżowe standardy, podobnie, gdy pojawiło się na drugiej generacji, a teraz zobaczymy jak poradzi sobie na jeszcze jednej. Jestem oczywiście pewny, że Rockstar dostarczy świetną produkcję, ale nie można tego uczynić przygotowując tylko prosty port - podkreśla szef Take-Two.

Data premiery piątej odsłony gangsterskiego cyklu na PS5 i Xbox Series X/S nie jest znana. Twórcy obiecują jednak, że ulepszona wersja wykorzysta „potencjał nowych konsol”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami