Gameplay z Aliens: Fireteam - nowej gry w świecie Obcego

Zespołowa walka o przetrwanie.

  • Jest pierwszy materiał ukazujący Aliens: Fireteam w akcji
  • Gameplay przedstawia misję w rafinerii Katanga

Serwis IGN opublikował trwający niespełna pół godziny gameplay z Aliens: Fireteam - zapowiedzianej niedawno strzelanki w świecie „Obcego”.

Nagranie przedstawia misję, która rozgrywa się na terenie orbitalnej rafinerii o nazwie Katanga. Kierowani przez graczy bohaterowie trafiają do placówki w reakcji na sygnał ratunkowy - celem jest zbadanie sytuacji i odnalezienie ocalałych.

Większość mijanych w trakcie zabawy korytarzy jest wąskich i skąpanych w mroku. Nie brakuje ksenomorfów, którzy atakują zarówno z bliska, jak i na dystans. Potwory występują w kilku rodzajach i potrafią - tak jak w filmach - przemieszczać się po sufitach, ścianach i podłogach.

Kluczem do sukcesu jest współpraca i wykorzystywanie umiejętności poszczególnych klas - Technician rozstawia wieżyczki, a Demolisher posługuje się ciężkim uzbrojeniem. Na planszach porozmieszczano skrzynki z zapasami.

Z filmu wynika, że pojawią się klasyczne dla podobnych tytułów sekwencje, w których gracze staną przed zadaniem obrony obszaru przed falą nadciągających wrogów. W jednej drużynie może być maksymalnie trzech użytkowników, ale gra pozwoli na zabawę w pojedynkę - brakujących towarzyszy zastąpi sztuczna inteligencja.

Aliens: Fireteam zaoferuje dwanaście misji podzielonych na cztery kampanie, osadzone w różnych lokacjach. Produkcja ukaże się latem 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami