Gra w świecie Harry'ego Pottera pozwoli stworzyć postać transpłciową

O więcej opcji walczyli sami twórcy.

  • W Hogwarts Legacy opcje związane z płcią będą w kreatorze niezależne od siebie
  • To między innymi efekt postawy J.K. Rowling, z którą deweloperzy chcą walczyć

Hogwarts Legacy, nadchodząca gra w uniwersum Harry'ego Pottera, zaoferuje rozszerzone opcje personalizacji głównej postaci. Znany dziennikarz Jason Schreier dowiedział się, że możliwe będzie pokierowanie osobą transpłciową. To po części reakcja twórców z Avalanche Studios na transfobiczne komentarze J.K. Rowling, autorki powieści o czarodzieju z blizną.

Redaktor serwisu Bloomberg uzyskał informacje od osób zaznajomionych z projektem. Źródła pozostają oczywiście anonimowe, bo nie mają zezwolenia na rozmowy z prasą.

Jak twierdzą deweloperzy, po rozpoczęciu przygody w Hogwarts Legacy, gracz wybiera męski lub żeński typ ciała oraz dowolny typ głosu. Następnie decyduje, czy postać jest czarodziejem, czy czarodziejką. Ostatnia decyzja ma wpływ na umieszczenie w dormitorium dla dziewcząt lub chłopców, a także na sposób, w jaki do bohatera lub bohaterki zwracają się pozostali uczniowie szkoły magii.

hogwarts_legacy_postacie_transplciowe_2
W Hogwarts Legacy trafimy do jednego z domów i będziemy uczestniczyć w lekcjach magii

Podobny poziom personalizacji postaci staje się w grach normą, ale jest szczególnym zjawiskiem w przypadku Hogwarts Legacy. Po części jest to bowiem odpowiedź deweloperów na kontrowersyjne wypowiedzi i tweety J.K. Rowling z ubiegłego roku, przez wielu uznawane za dyskryminujące osoby transpłciowe. Komentarze skrytykowały nawet gwiazdy filmów o Harrym Potterze, Daniel Radcliffe i Emma Watson.

Jak informuje Bloomberg, postawa pisarki tak zbulwersowała niektórych deweloperów z Avalanche Studios, że postanowili oni naciskać na zarząd w celu rozszerzenia opcji personalizacji. Początkowo spotkali się z oporem, ale w obecnej wersji gry można już stworzyć postać transpłciową.

Hogwarts Legacy zadebiutuje w 2022 roku. Akcję osadzono w XIX wieku, a więc na długo przed wydarzeniami z książek.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami