Epic Games przejmuje studio twórców Fall Guys

Nowy nabytek firmy.

Epic Games poinformowało o przejęciu Mediatonic, czyli studia autorów popularnego Fall Guys - pozycji o zmaganiach sympatycznych, kolorowych ludzików.

Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów na temat samej transakcji, więc nie wiadomo, ile dokładnie twórcy Fortnite przeznaczyli na zakup wspomnianego zespołu.

Epic Games zapewnia, że zmiana właściciela Mediatonic nie wpłynie na Fall Guys. Produkcja będzie stale rozwijana na wszystkich platformach sprzętowych. Obecnie dostępna jest na PC i konsolach PlayStation, a wkrótce trafi na platformy Xbox i Switch.

Natomiast twórcy pozycji podkreślają, że tytuł nie zniknie ze Steama. Deweloperzy chcą jednak wzbogacić grę o funkcje znane z Fortnite i Rocket League, w tym o rozgrywkę międzyplatformową i tryby drużynowe.

Przedstawiciele Mediatonic przekonują jednocześnie, że przejęcie przez Epic Games nie wpłynie na funkcjonowanie zespołu, choć teraz uzyska dodatkowe wsparcie.

Ekipa jest kolejnym studiem przejętym przez autorów silnika Unreal Engine. W maju 2019 roku firma wykupiła bowiem Psyonix, które odpowiada za powstanie Rocket League.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami