Dead Island 2 nie dla PS4 i Xbox One?

Ogłoszenie sugeruje premierę tylko na nowej generacji.

Ogłoszenie o pracę opublikowane przez twórców Dead Island 2 sugeruje, że gra zadebiutuje tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Produkcja o zombie miała trafić też na konsole poprzedniej generacji.

Studio Deep Silver Dambuster szuka producenta, którego głównym zadaniem będzie zajmowanie się animacją. W treści wpisu na oficjalnej stronie mowa o pracy nad wysokobudżetowym tytułem, który zmierza na „konsole następnej generacji oraz PC”.

Choć w ogłoszeniu nie pada tytuł Dead Island 2, nie wiemy o żadnym innym projekcie, którym mogłoby się aktualnie zajmować studio Dambuster - tym bardziej, że w pozostałych wpisach nazwa gry już się pojawia. Biorąc pod uwagę, że nie podano jeszcze daty premiery, na produkcję o zombie prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze długo poczekać, więc domniemana decyzja o porzuceniu PS4 i Xbox One wydaje się rozsądna.

Od początku prac, Dead Island 2 boryka się ze sporymi problemami. Produkcję rozpoczęto w 2012 roku, a grę zapowiedziano na E3 2014. Projekt przekazywano na ręce trzech różnych studiów: najpierw Yager Development, potem Sumo Digital, a finalnie wspomniane Dambuster.

W czerwcu do sieci wyciekła wczesna wersja Dead Island 2, ale można się spodziewać, że produkcja wygląda teraz zupełnie inaczej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami