Aliens: Fireteam to kooperacyjna strzelanka w świecie Obcego

Na PC i konsole.

  • Aliens: Fireteam ukaże się latem 2021 roku
  • Gra osadzona jest po wydarzeniach z oryginalnej trylogii „Obcego”
  • Produkcja położy nacisk na kooperację i zaoferuje cztery kampanie fabularne

20th Century Games i studio Cold Iron zapowiedzieli Aliens: Fireteam - kooperacyjną strzelankę w świecie horrorów „Obcy”. Premiera latem 2021 roku, a gra zmierza na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Akcję osadzono 23 lata po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnej filmowej trylogii. Gracze wcielą się w żołnierza, który wraz z oddziałem zostaje wysłany z misją zbadania tajemniczego sygnału ratunkowego. Na miejscu natkną się na zastępy ksenomorfów.

W planach cztery kampanie do wielokrotnego przechodzenia - każda opowie historię, rozbudowującą uniwersum „Obcego”. Nie zabraknie „korporacyjnych sekretów” do odkrycia oraz pozostawionych przez kosmitów starożytnych ruin.

Gra jest strzelanką, która przedstawi wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł zaoferuje kooperację dla maksymalnie trzech graczy, ale pojawi się opcja zabawy w pojedynkę - wówczas brakujących towarzyszy zastąpi sztuczna inteligencja. W planach pięć klas postaci o unikalnych dla siebie zdolnościach: Gunner, Demolisher, Technician, Doc i Recon.

W produkcji pojawi się 20 rodzajów przeciwników, w tym roboty i 11 typów ksenomorfów - od niewielkich facehuggerów po dużych praetorian. Potwory zaatakują z różnych stron, przedzierając się przez drzwi i wentylację, a nawet szczeliny w ścianach i sufitach. Twórcy przekonują, że kluczem do przetrwania są współpraca z sojusznikami i chowanie za osłonami.

alien_fireteam_screen01
Wśród broni pojawi się klasyczny miotacz płomieni

W walce gracze skorzystają z ponad 30 broni, które ulepszą 70 zróżnicowanymi modyfikacjami. Do tego udoskonalający umiejętności system Perk Board i wpływające na przebieg misji karty wyzwań, ale szczegółów na temat obu mechanik nie ujawniono.

Co ciekawe, odpowiedzialne za grę Cold Iron niegdyś należało do FoxNext, czyli działu interaktywnej rozrywki wytwórni 21st Century Fox, które wykupiło studio w 2018 roku. Po przejęciu koncernu przez Disney, zespół ostatecznie trafił do firmy Daybreak Games.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami