Najciekawsze budowle w Valheim - gracze tworzą spektakularne projekty

Cuda i dziwy.

Minął miesiąc od premiery Valheim w fazie wczesnego dostępu, więc gracze zdążyli już popisać się w sieci imponującymi budowlami. Pisaliśmy już o Sokole Millenniium z drewna czy fortecy Saurona, ale nasi koledzy i koleżanki z brytyjskiej redakcji Eurogamera znaleźli więcej ciekawych przykładów. Dzieła prezentujemy poniżej.

Choć dostępne w grze elementy budowli są inspirowane architekturą skandynawską, okazuje się, że świetnie sprawdzą się również w japońskim wydaniu:

When a samurai ends up in the wrong afterlife from r/valheim

Wieża Saurona to nie jedyny fascynujący projekt w Valheim, nawiązujący do „Władcy Pierścieni”. Poniżej ogromny zamek inspirowany Minas Tirith, stolicą Gondoru.

I'm working on a castle inspired by minas tirith from r/valheim

Niektórzy gracze postanowili stworzyć z osady zoo, w których zamykają niebezpiecznych przeciwników. To nie tylko troll w zagrodzie, ale też morski wąż w ogromnym akwarium.

Who needs walls when you have a troll from r/valheim
Trollasic Park from r/valheim
I'm building a zoo, what should I add next? from r/valheim

Przejdźmy do czegoś praktyczniejszego - portali. Wikińscy konstruktorzy upodobali sobie bowiem tworzenie imponujących budowli wokół teleportujących wrót. Jest też interesujący sposób na oświetlenie korytarza poprzez ukrycie portali w ścianach.

Did I need to spend 12 hours on a portal tree? No, but I'm glad I did from r/valheim
You can use Portals hidden in walls to create a pretty cool effect. from r/valheim

Pomysłowi fani gry zaprojektowali zegary słoneczne, które wskazują przybliżoną godzinę. Gadżet można nawet zamontować w pozycji pionowej, aby wskazywał czas z daleka.

By the way you can make a working sundial from r/valheim
Clock Tower tech (vertical sundial really): see what 'time' it is even from shelter in your village! from r/valheim

Na koniec jeszcze dwa projekty, które trudno precyzyjnie skategoryzować, ale zasługują na uwagę: wieża maga oraz kościół klepkowy. Pierwsza budowla imponuje nie tylko wielkością, ale też szczegółowym i przemyślanym projektem pomieszczeń. Druga jest zainspirowana prawdziwymi kościołami norweskimi, wznoszonymi w okolicach XII w.

The wizards tower from r/valheim

The stave church of our village from r/valheim

Czytelników, którzy chcą spróbować swoich sił w budowaniu w Valheim informujemy, że do tworzenia większych konstrukcji będą wymagane mody, które znoszą pewne ograniczenia. Korzystając z kodów do gry również można ułatwić sobie pracę.

W naszym poradniku do Valheim nie uczymy może, jak zbudować zamek Minas Tirith, ale zbieramy mnóstwo przydatnych informacji, nie tylko dla początkujących.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami