E3 2021 w tradycyjnej formie odwołane

Tegoroczna edycja może być jednak cyfrowa.

  • Informacja o odwołaniu E3 w „stacjonarnej formie” w oficjalnych dokumentach
  • Organizatorzy planują wirtualną alternatywę

E3 2021 w klasycznej formie zostało odwołane, ale organizatorzy pracują nad cyfrową alternatywą - wynika z dokumentu opublikowanego przez należącą do zarządu miasta Los Angeles komisję rozwoju turystyki.

Jak zauważył użytkownik forum ResetEra, przy pozycji zarezerwowanej w tabeli dla tegorocznej edycji targów napisano, że w ramach E3 2021 nie odbędą się żadne wydarzenia na żywo, a stowarzyszenie Entertainment Software Association zastanawia się nad opcjami związanymi z transmisją.

e3_2021_odwolane_1

Raport ujawniający, że E3 2021 będzie cyfrowym wydarzeniem, pojawił się na początku lutego. Zgodnie z rozesłanymi rzekomo przez ESA dokumentami dla wydawców, wczesny plan zakłada konferencję otwierającą targi na 14 czerwca - najpewniej z zapowiedziami istotnych gier. Pojawiłyby się też wykłady z udziałem deweloperów, a także streamy przeprowadzone przez youtuberów czy wydawców.

Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem E3 2021 przewidziano rzekomo specjalne prezentacje dla dziennikarzy, a także możliwość testowania wczesnych wersji gier.

Jeżeli ESA wciąż zakłada taki scenariusz, to muszą go jeszcze zaakceptować członkowie stowarzyszenia, między innymi Sony, Microsoft, Nintendo i Ubisoft. W ubiegłym roku całkowicie zrezygnowano z E3, a wydawcy przeprowadzili swoje własne pokazy. Nie wiadomo więc, czy zechcą wziąć udział w targach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami