Monster Hunter Rise pojawi się na PC - potwierdza producent

Ale w 2022 roku.

  • Trwają prace nad Monster Hunter Rise w wersji PC
  • Na komputerach gra pojawi się około rok po premierze na Switchu
  • Nową wersję twórcy przygotowują ze względu na prośby fanów

Monster Hunter Rise to kolejna odsłona cyklu o polowaniu na duże potwory. Tytuł zapowiedziano do tej pory tylko na Switch, na którym ukaże się 26 marca, ale przedstawiciel Capcomu poinformował, że gra zmierza także na PC.

W wywiadzie dla japońskiego wydania IGN producent projektu - Ryozo Tsujimoto - oznajmił, że produkcja pojawi się na komputerach osobistych na początku 2022 roku, a więc mniej więcej rok po debiucie na konsoli Nintendo. Potwierdzono tym samym nieoficjalne doniesienia z niedawnego wycieku danych.

monster_hunter_rise_pc
W grze skorzystamy z pomocy sojuszniczej bestii

- Dostaliśmy wiele próśb o wersję o Monster Hunter Rise w wersji PC, zwłaszcza od zachodnich graczy, więc postanowiliśmy przygotować taką edycję (…). Prace nad nią wciąż trwają i podzielę się większą ilością szczegółów, gdy nadejdzie właściwy moment - tłumaczy twórca.

Tsujimoto podkreślił, że gra powstaje z myślą o specyficznych funkcjach Switcha, który może działać w trybie stacjonarnym lub przenośnym, co przełoży się między innymi na wyższe tempo rozgrywki. Nie jest jasne, w jaki sposób twórcy przełożą wspomniane aspekty na komputery.

Produkcja będzie przystępniejsza dla nowych graczy - w planach na przykład stwór pomagający w walce. Ponadto mimo ograniczeń sprzętowych konsoli Nintendo, pozycja zaoferuje wysokiej jakości grafikę i złożony ekosystem potworów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami