Czym jest Deathloop? Wyjaśnia nowy materiał

Zagadka z zabawą czasem.

  • W Deathoop gracz zostaje uwięziony w pętli czasowej
  • Celem jest wyeliminowanie ośmiu celów
  • Przy każdej próbie bohater zachowuje zgromadzone wcześniej bronie i umiejętności

Bethesda opublikowała wideo, które wyjaśnia, czym dokładnie jest Deathloop i o co chodzi w nowej produkcji od twórców Dishonored.

Reżyser projektu - Dinga Bakaba - w filmie opisuje grę jako zagadkę z zabawą czasem. Bohater gracza trafia na wyspę Black Reef, gdzie zostaje uwięziony w pętli, w ramach której bezustannie przeżywa jeden dzień.

Aby wydostać się z pułapki, musi wyeliminować ośmiu wizjonerów - naukowców, artystów i morderców. Cele rozlokowane są w czterech dzielnicach i pojawiają się o różnych porach dnia, a wrogów można pozbyć się w dowolnej kolejności.

Po upływie czasu lub śmierci, pętla się zresetuje i dzień rozpocznie od nowa, co zmieni umiejscowienie oponentów. W kolejnych próbach gracz zachowa jednak broń i umiejętności zdobyte w poprzednich podejściach. Bakaba zaznacza, że istotną rolę odegrają zdobyte podczas przygody informacje o przeciwnikach, pomagające w likwidacji rywali.

Zagrożeniem będą nie tylko wizjonerzy, ale też Julianna, która poluje zarówno na wspomniane cele, jak i głównego bohatera. Producent przekonuje, że heros wielokrotnie zginie z rąk kobiety. Co ważne, w trybie sieciowym w zabójczynię może wcielić się inny użytkownik.

Bakaba w rozmowie z IGN ujawnił również, że w Deathloop pojawią się zdolności znane z Dishonored, w tym możliwość teleportacji na krótkie dystanse. Sama gra ukaże się 21 maja na PC i PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami