Valheim - wiatrak: mielenie ziarna, mąka jęczmienna

Tworzenie mąki jęczmiennej do gotowania.

Wiatrak to obiekt w Valheim, dzięki któremu przetworzysz jęczmień na mąkę jęczmienną, by potem wykorzystać ją dalej w gotowaniu i przyrządzaniu bardzo wartościowych posiłków. Z tej strony dowiesz się jak go wybudować i z niego korzystać.

By odblokować Wiatrak, musisz wpierw pokonać czwartego bossa, Moderę, zebrać z jego ciała smocze łzy i wybudować Stół mistrzowski. Jak tylko ten obiekt zostanie ustawiony, odblokujesz recepturę Wiatraka.

Znajdź teraz miejsce na zewnątrz twojej kryjówki, wybierz młotek i kliknij prawy przycisk myszy, by otworzyć menu budowy. Kliknij na Wiatrak (1), a następnie go wybuduj (2). Do tego celu potrzebujesz następujące surowce: 20x kamień, 30x drewno i 30x żelazne gwoździe. Musisz także być w zasięgu wspomnianego stołu mistrzowskiego.

187_valheim_wiatrak_mielenie_ziarna_maka_jeczmienna

Teraz musisz zdobyć jęczmień (3). Jeśli jeszcze go nie masz, znajdziesz go na Równinach. Rośnie w bazach Fulingów, naprzemiennie z lnem. Trzymając jęczmień w ekwipunku, stań z tyłu maszyny i dodaj mąkę (4).

188_valheim_wiatrak_mielenie_ziarna_maka_jeczmienna

Teraz musisz odczekać kilkadziesiąt sekund, a przy froncie Wiatraka pojawi się mąka jęczmienna (5). Nie możesz jej bezpośrednio zjeść, ale dzięki niej przygotujesz w kociołku kilka innych przepisów, takich jak:

  • chleb
  • kaszanka
  • zawijana ryba
  • pasztecik z jaszczurobawoła

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - kołowrotek: lniane nici, przetwarzanie lnu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami