Valheim - piec hutniczy: przetapianie, czarny metal

Tworzenie sztabek czarnego metalu.

Piec hutniczy w Valheim przypomina Odlewnię, gdyż tutaj także przetapia się metale na sztabki. W tym wypadku obiekt ten służy do przetwarzania kawałków czarnego metalu, by potem wykorzystać go do tworzenia najlepszych broni i tarcz w grze.

By wybudować Piec hutniczy musisz pokonać czwartego bossa, Moderę i wybudować Stół mistrzowski. Odblokujesz dzięki temu stosowną recepturę.

Wybierz teraz młotek, kliknij prawym przyciskiem myszy i z okna budowy wybierz Piec hutniczy (1). Wskaż miejsce pod budowę tego obiektu (2) - Pamiętaj, że tak jak wspomniana Odlewnia, nie może on stać na drewnianej podłodze, a jedynie na ziemi bądź kamieniu.

189_valheim_piec_hutniczy_czarny_metal

Gdy już go zbudujesz, możesz rozpocząć przetapianie kawałków czarnego metalu. Przedmiot ten wypada z Fulingów (3), Fulingów Szamanów i Fulingów Berserkerów, których spotkasz na Równinach. Pamiętaj, że nie możesz korzystać z portalów, jeśli te przedmioty znajdują się w ekwipunku twojej postaci.

190_valheim_piec_hutniczy_czarny_metal

Do przetopienia potrzebujesz jeszcze oczywiście węgla. Zbliż się do pieca, umieść węgiel w kwadratowym otworze (4), czarny metal z kolei w okrągłym (5). Poczekaj teraz kilkadziesiąt sekund, a z pieca wypadnie sztabka czarnego metalu (6).

191_valheim_piec_hutniczy_czarny_metal

Z tego materiału wytworzysz następujące przedmioty:

  • atgeir z czarnego metalu
  • topór z czarnego metalu
  • nóż z czarnego metalu
  • miecz z czarnego metalu
  • jeżozwierz
  • tarcza z czarnego metalu
  • ciężka tarcza z czarnego metalu

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - wiatrak: mielenie ziarna, mąka jęczmienna

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami