Nieoficjalnie: PS5 latem otrzyma obsługę zewnętrznych dysków SSD

Poprzez aktualizację oprogramowania.

  • Bloomberg informuje, że PS5 pozwoli używać zewnętrznych SSD
  • Sony zamierza też zwiększyć prędkość wiatraków

PlayStation 5 wzbogaci się o obsługę zewnętrznych dysków SSD - wynika z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez Bloomberg, który zazwyczaj dysponuje zweryfikowanymi wieściami.

Obecnie gry w wersji PS5 można uruchamiać tylko, jeżeli są zainstalowane na wewnętrznej pamięci konsoli. Do dyspozycji użytkowników oddano jednak jedynie 667 GB miejsca, co w opinii części graczy jest niewielką wolną przestrzenią - zwłaszcza w kontekście rozmiarów strzelanek z serii Call of Duty.

ps5_dyski
Do PS5 można podłączyć zewnętrzny dysk, ale działa tylko z grami PS4

Informatorzy serwisu Bloomberg przekonują, że latem Sony opublikuje aktualizację oprogramowania, która odblokuje opcję używania zewnętrznych SSD. Te podłączymy zdejmując plastikową obudowę sprzętu.

Poproszeni przez dziennikarzy o komentarz przedstawiciele firmy przyznali, że faktycznie pracują nad możliwością korzystania z dodatkowych pamięci, ale szczegółów nie ujawnili. Obiecali, że firma przedstawi więcej detali w późniejszym terminie.

Co ciekawe, opisywana przez Bloomberg aktualizacja oprogramowania ma również umożliwić działanie wiatraków z wyższą prędkością, by zapobiec przegrzewaniu się PlayStation 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami