Valheim - wąż morski: jak znaleźć i złowić, harpun z otchłani

Korzyści ze złowienia węża morskiego, mięso i gulasz z węża.

Wąż morski to jeden z groźniejszych przecinków w Valheim, a jednocześnie najtrudniejszych do odnalezienia w grze. Gdzie skrywa się ta bestia, jak wyciągnąć ją na brzeg, jakie przedmioty da się z węża pozyskać i czy jest to w ogóle warte zachodu - odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym rozdziale.

By znaleźć węża morskiego musisz przede wszystkim zbudować statek. Najlepszym wyborem będzie tutaj krave bądź longskip - tratwa nie nada się kompletnie do walki z tym stworem.

Zanim rozpoczniesz polowanie, przy stole warsztatowym przygotuj Harpun z otchłani (1). Przedmiot ten będzie niezbędny do wyciągnięcia węża na brzeg - jeśli upolujesz stwora w oceanie, większość jego łupu przepadnie w wodzie. By przygotować harpun musisz znaleźć lewiatana i zdobyć chitynę.

161_valheim_waz_morski_jak_znalezc_zlowic_harpun_otchlani

Gdy już stworzysz okręt i harpun, zasiądź za sterami statku i oddalaj się od brzegu tak długo, aż nazwa biomu przy mini-mapie (2) zmieni się na ocean. Jest to kluczowe, bo tylko tam może pojawić się wąż morski. Nie musisz być na otwartej wodzie - ważne, by w obrębie biomu ocean.

162_valheim_waz_morski_jak_znalezc_zlowic_harpun_otchlani

Teraz musisz po prostu pływać po wodach i czekać, aż pojawi się stwór. Szansa na to jest znacznie większa w nocy, jednak możliwe jest to także i w ciągu dnia. Gdy wąż morski (3) wreszcie się zjawi, wybierz Harpun z otchłani i nim w niego rzuć, klikając lewym przyciskiem myszy.

163_valheim_waz_morski_jak_znalezc_zlowic_harpun_otchlani

Jeśli uda ci się go trafić, pomiędzy tobą a wężem pojawi się lina (4). Od tego momentu stwór będzie podążał tam gdzie ty. Na ekranie wyświetli się też pasek kondycji (5). Będzie on stopniowo się opróżniał - gdy zejdzie do zera, linka się zerwie i trzeba będzie ponownie złapać węża na harpun.

Zasiądź teraz za sterami okrętu i płyń w stronę najbliższego brzegu. Jeśli grasz z innym graczem, niech on zajmie się sterowaniem, a ty pilnuj stanu linki i w razie czego ponownie rzucaj harpunem w stwora.

Gdy tylko dotrzesz na brzeg, zeskocz z łodzi i wbiegnij w głąb lądu, wciągając za sobą węża (6). Zmień broń, zbliż się do stwora i po prostu go atakuj. Będzie on cały czas próbował wrócić do wody - jeśli mu się to uda, ponownie wyciągnij go na brzeg. Powtarzaj cały proces do momentu, aż przeciwnik padnie.

164_valheim_waz_morski_jak_znalezc_zlowic_harpun_otchlani

Z jego ciała zbierzesz mnóstwo cennego mięsa, które możesz upiec i wykorzystać do stworzenia Morskiego gulaszu w kociołku. Jest to jeden z najbardziej wartościowych posiłków w grze. Oprócz tego, wąż wyrzuci jeszcze łuski, z których stworzysz potężną tarczę.

Następnie: Valheim - jak zacząć: co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - lewiatan: gdzie jest kraken, zdobycie chityny

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami