Valheim - śmierć: skutki, jak odzyskać przedmioty

Kara za śmierć, odzyskanie ekwipunku.

W Valheim śmierć jest nieunikniona - prędzej czy później zginiesz z ręki jakiegoś stwora bądź poprzez upadek z wysokości. Sama postać zostanie wskrzeszona przy punkcie odrodzenia, jednak ze śmiercią wiąże się utrata przedmiotów i spadek poziomu umiejętności.

Gdy zginiesz, w miejscu twojej śmierci pozostanie nagrobek (1). Jeśli otworzysz mapę, zauważysz na niej ikonkę czaszki (2), która wskazuje miejsce zgonu - jest też widoczna na mini-mapie, jeśli znajdziesz się dostatecznie blisko.

156_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

By odzyskać przedmioty zbliż się do wspomnianego nagrobka i wejdź z nim w interakcję (3). Jeśli masz dość miejsca w ekwipunku, przedmioty automatycznie wrócą do plecaka - nawet na te same miejsca pasku skrótów. Jeśli nie masz jednak wystarczająco przestrzeni by wszystko podnieść, pokaże się okno jak w przypadku otwarcia skrzyni.

157_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

Ze śmiercią wiąże się jednak znacznie boleśniejsza mechanika - utrata umiejętności. By podejrzeć poziom umiejętności postaci, otwórz ekwipunek, a następnie kliknij na ikonkę ptaka (4). Wyświetli się nowe okno, w której rozpisane będą wszystkie zdolności i ich poziomy.

158_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

W momencie śmierci, postać traci aż 3 poziomy do każdej z nich. Na początku rozgrywki nie jest to problemem, gdyż łatwo to odrobić, jednak przy umiejętnościach przekraczających 50 poziom oznacza to przynajmniej kilkadziesiąt minut pracy.

Na szczęście, zaraz po śmierci postać otrzymuje specjalny efekt, dzięki któremu nie utraci poziomów na wypadek śmierci - lecz utrzymuje się on jedynie przez krótki czas. Zawsze warto więc unikać zgonu za wszelką cenę - na przykład stosując mikstury lecznicze i dające odporności.

Następnie: Valheim - jak zacząć: co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - odpoczynek i odpoczywanie: czym są, różnice

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami