Valheim - obsydian: jak wydobyć, gdzie znaleźć

Tworzenie strzał zatrutych, mrozu i obsydianowych. 

Obsydian to jeden z surowców, który znajdziesz podczas zabawy w Valheim. Nie jest on może tak wartościowy jak metale, jednak przy jego pomocy stworzysz bardzo użyteczne strzały. Z tej strony dowiesz się gdzie go szukać, jak wydobyć i co z niego możesz stworzyć.

Obsydian, podobnie jak srebro, ukryty jest w Górach. By go zdobyć, musisz więc wpierw odpowiednio zabezpieczyć się przed mrozem. Jeśli nie możesz jeszcze tworzyć peleryn oferujących ochronę przed tym żywiołem, stwórz odpowiednie mikstury.

Do wydobycia obsydianu potrzebujesz kilofa wykonanego z żelaza. Gdy już odpowiednio się przygotujesz, wyrusz w góry. Obsydian (1) bardzo przypomina zwykłe kamienie (2), jednak po zbliżeniu się do niego na ekranie wyświetli się informacja, że jest to złoże obsydianu (3).

165_valheim_obsydian_jak_wydobyc_gdzie_znalezc

Rozbij je kilofem i wydobądź ze środka surowiec. Nie musisz go przetwarzać jak rudy metali - jest gotowy do użytku. Przy jego pomocy stworzysz następujące przedmioty:

Bardzo cenne są przede wszystkim lodowe strzały. Trafieni nimi wrogowie otrzymują dodatkowe obrażenia, a także tracą część kondycji. W rezultacie ich ruchy staną się wolniejsze, a w niektórych przypadkach nie będą w stanie w ogóle wyprowadzić ataku.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - srebro: jak odkryć, gdzie znaleźć rudę srebra

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami