Valheim - łˇżko: jak ustawić punkt odrodzenia

Budowa łˇżka, punkt odrodzenia po śmierci.

Łóżka spełniają dwie funkcję w grze Valheim. Pozwalają przespać noc, a także ustalić punkt odrodzenia postaci na wypadek śmierci. Z tej strony dowiesz się jak ustawić łóżko, by móc z niego korzystać i w jaki sposób skonfigurować punkt odrodzenia.

By wybudować łóżko musisz zdobyć potrzebne materiały. W tym wypadku jest to 8x drewna. Gdy to uczynisz, wyposaż postać w młotek, kliknij prawym przyciskiem myszy i z zakładki Meble (1) kliknij na Łóżko (2).

153_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

Ustaw je teraz w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Jeśli spróbujesz wejść z nim w interakcję, na ekranie wyświetli się informacja, że wymaga ono dachu. Rozciągnij bezpośrednio nad nim dowolny dach (3) - nie ma znaczenia jaki, liczy się to, by obrys łóżka nie wystawał po za niego.

154_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

Teraz możesz już wejść z nim w interakcję, by przypisać miejsce odrodzenia (4). Łóżko zostanie wtedy podpisane twoim imieniem (bądź imieniem innego gracza, który jest na serwerze). Od tego momentu, w przypadku śmierci twoja postać odrodzi się w tym miejscu. Możesz to wykorzystać na przykład w czasie dłuższych wypraw - jeśli zginiesz, nie będziesz musiał przemierzać sporego kawałka mapy.

155_valheim_lozko_jak_ustalic_punkt_odrodzenia

Jeżeli jednak chcesz się w nim przespać, musisz jeszcze zadbać o ognisko. Jeśli ustawiłeś łóżko wewnątrz zabudowanej kryjówki i nie jesteś w stanie ustawić źródła ognia na podłodze, sprawdź rozdział ognisko w budynku: jak postawić w środku bazy gdzie szczegółowo wyjaśniamy to zagadnienie. Pamiętaj także o odprowadzaniu dymu z pomieszczenia.

Następnie: Valheim - jak zacząć: co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - las się porusza, najazd wrogów: co to oznacza, jak się bronić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla ktˇrych na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami