Valheim - las się porusza, najazd wrogów: co to oznacza, jak się bronić

Wydarzenia w grze.

W dowolnym momencie rozgrywki w Valheim mogą aktywować się specjalne wydarzenia, którym towarzyszy najazd konkretnych grup potworów. Na ekranie wyświetla się wtedy specyficzny napis, jak właśnie „Las się porusza”. Z tej strony dowiesz się, co aktywuje wspomniane wydarzenia, jak się przed nimi bronić i w jaki sposób je zablokować.

Na tej stronie:

Las się porusza - co to oznacza

Gdy na ekranie wyświetli się napis Las się porusza (1), wokół twojej postaci na mini-mapie pojawi się czerwone pole (2). Przez kolejne 90-150 sekund (w zależności od wydarzenia) ze wszystkich stron nadciągać będą wrogowie - w przypadku tego wydarzenia będą to: Mroczny Karzeł, Mroczny Karzeł Szaman i Mroczny Karzeł Brutal.

149_valheim_las_sie_porusza_najazd_wrogow_rodzaje_wydarzen

Nie ma znaczenia, ilu wrogów dasz radę zabić - wydarzenie zawsze trwa określony czas. Gdy dobiegnie końca, na ekranie wyświetli się inny napis, jak Las znów odpoczywa (3). W tym momencie nowi wrogowie przestaną się pojawiać, do pokonania będą jedynie ci, którzy już są na miejscu.

150_valheim_las_sie_porusza_najazd_wrogow_rodzaje_wydarzen

Wydarzenia - rodzaje

Wydarzenia w grze dzielą się na dwie grupy - związane z postępami w fabule i eliminacją wrogów. Do tej pierwszej grupy należą:

  • Eikthyr gromadzi leśne stworzenia - atakują dziki i necki. Wydarzenie to trwa 90 sekund i może pojawić się do momentu, aż zabijesz pierwszego bossa, Eikthyra.
  • Las się porusza - atak ze strony Mrocznych Karłów, Mrocznych Karłów Szamanów i Mrocznych Karłów Brutali. Trwa 120 sekund i może pojawić się do momentu śmierci drugiego bossa, Starca.
  • Obrzydliwy zapach z bagien - przez 150 sekund atakować będą szkielety i draugry, potwory które spotkasz na Bagnach. Wydarzenie może pojawić się do momentu śmierci trzeciego bossa, Kościomasy.
  • Z gór wieje zimny wiatr - atakują Drakoni, smoki które spotkasz w Górach. Wydarzenie utrzymuje się przez 150 sekund i może pojawić się do momentu śmierci czwartego bossa, Modera. Dodatkowo, w jego trakcie na postać nakładany jest efekt marznięcia, niezależnie od lokacji - warto mieć pod ręką mikstury odporności na mróz.
  • Horda atakuje - przez 120 sekund atakować będą Fullingi, pojawi się też Fulling Berserker i Fulling Shaman. Wydarzenie może aktywować się do momentu śmierci piątego bossa, Yaglutha.
151_valheim_las_sie_porusza_najazd_wrogow_rodzaje_wydarzen
Grupa Fullingów nacierająca na twoją pozycję to nie to, co chcesz zobaczyć w grze

Opisane wyżej wydarzenia powiązane są z linią fabularną i po pokonaniu konkretnych bossów przestają się pojawiać. Są w grze jednak dodatkowe wydarzenia, tym razem związane z zabijaniem konkretnych wrogów. Wygląda to tak:

  • Ziemia drzy - atak trolli. Przeciwnicy zawsze pojawiają się parami. Wydarzenie trwa 80 sekund i może uruchomić się po pokonaniu pierwszego bossa i zabiciu przynajmniej 1 trolla.
  • Niespodzianka kościotrupa - atak dziesiątek szkieletów, który trwa przez 120 sekund. Ma szansę uruchomić się po pokonaniu trzeciego bossa, Kościomasy.
152_valheim_las_sie_porusza_najazd_wrogow_rodzaje_wydarzen
Ilość szkieletów robi wrażenie
  • Trwa na ciebie polowanie - przez 120 sekund atakować będą cię wilki. Wydarzenie ma szansę się pojawić po zabiciu czwartego bossa, Modera.
  • W powietrzu unosi się zapach siarki - wydarzenie może pojawić się po pokonaniu Kościomasy i zabiciu przynajmniej 1 Surtlinga. Przez 120 sekund atakować będą cię Surtlingi, a ekran przybierze ognisto-czerwoną barwę.

Następnie: Valheim - jak zacząć: co robić na początku

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - PVP, jak włączyć walkę między graczami

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami