Prezydent USA zbada problem braku podzespołów do produkcji PS5 i Xbox Series X/S

Rusza przegląd.

  • W USA rusza przegląd możliwości wytwarzania komponentów nowych konsol
  • Stany Zjednoczone chcą zwiększyć krajową produkcję podzespołów

Prezydent Stanów Zjednoczonych - Joe Biden - podpisał dekret, który uruchamia śledztwo w celu zbadania problemu braku podzespołów, niezbędnych do produkcji PS5, Xbox Series X/S i innych urządzeń.

Kłopoty z zapasami półprzewodników przekładają się między innymi na mocno ograniczoną dostępność nowych konsol, a także kart graficznych Nvidii z serii GeForce RTX.

Jak pisze agencja Associated Press, na polecenie Bidena rusza 100-dniowy przegląd możliwości produkcyjnych komponentów na terenie Stanów Zjednoczonych. Prezydent zamierza także sprawdzić, czy można zwiększyć wydajność w wytwarzaniu podzespołów.

Władze USA chcą wzmocnić łańcuch dostaw, poprzez eliminację słabych punktów i znalezienie alternatywnych rozwiązań, by zmniejszyć uzależnienie od importowanych towarów. Podjęte działania mogą ostatecznie zaowocować nowymi miejscami pracy.

Dekret amerykańskiego prezydenta to między innymi efekt listu, który do Bidena napisali przedstawiciele Apple, Sony, AMD i Qualcomm. Firmy podkreśliły, że półprzewodniki są „kluczowe w dostarczaniu produktów i usług”, które zwiększają bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych oraz napędzają gospodarkę i innowacyjność.

Zaplanowany na 100 dni przegląd będzie dotyczył również innych ważnych dla USA obszarów - zaawansowanych baterii, farmaceutyków i istotnych minerałów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami