Kolejny remake i battle royale - ujawniono nowe gry Final Fantasy 7

Tylko dla urządzeń mobilnych.

  • Final Fantasy 7 doczeka się drugiego remake'u na platformach mobilnych
  • Ujawniono też battle royale z akcję w Midgarze

Przedstawiciele Square Enix zapowiedzieli Final Fantasy 7: Ever Crisis. To epizodyczny remake na platformy mobilne z oprawą przywodzącą na myśl styl oryginału oraz z walką turową.

Co ważne, twórcy chcą odświeżyć całe „uniwersum” Final Fantasy 7, a więc także zawartość gier Crisis Core czy Dirge of Cerberus, a nawet filmu Advent Children.

Pierwszy epizod ukaże się w 2022 roku.

Drugim projektem na platformy z Androidem i iOS jest strzelanka battle royale - Final Fantasy 7: The First Soldier. Zadebiutuje przed końcem roku.

Akcja osadzona jest w Midgarze, przed wydarzeniami z podstawowej gry. Fabularnym uzasadnieniem rywalizacji jest dążenie do zrekrutowania pierwszego żołnierza klasy SOLDIER.

Podczas walki wykorzystamy głównie tradycyjną broń palną, niczym w PUBG czy Fortnite. Nie zabraknie też jednak zaklęć, zdolności specjalnych, czy nawet potężnych summonów - przyzywanych do boju istot pomagających w walce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami