Animal Crossing - ocena wyspy Rating, jak zyskać więcej gwiazdek w New Horizons

Island Evals, jak zwiększyć Rating.

Od pewnego momentu przygody w Animal Crossing New Horizons możesz poprosić o ocenę wyspy (Island Evals), która będzie się składała między innymi z liczby gwiazdek. Maksymalnie możesz mieć ich pięć, a na tej stronie powiemy ci, jak to uzyskać.

Pewnym momentem przełomowym jest ocena rzędu 3 gwiazdek, ponieważ odblokowuje ona możliwość terraformowania, a więc kształtowania terenu.

Na tej stronie:

Czym jest ocena wyspy i jak ją zwiększyć

Ocena wyspy (Island Evals) to krótki raport, w którym Isabelle powie ci, jak czują się goście na twojej wyspie. Każdy raport kończy się oceną gwiazdkową, która wynosi od 1 do 5.

Jako część raportu, Isabelle doradzi ci też, jak możesz zwiększyć Rating, czyli ocenę gwiazdkową. Może przykładowo chodzić o zwiększenie liczby mieszkańców czy zwiększenie liczby ogrodzeń.

Animal_Crossing_Island_Rates_3

Jeżeli posłuchasz się rad Isabelle, w końcu powinieneś uzyskać 5-gwiazdkową ocenę wyspy.

Poniżej spis obiektów, których ilości wpływają na ocenę:

Oprócz chwastów, które musisz wyrywać, ocenę gwiazdkową zwiększysz poprzez zwiększenie liczby wymienionych obiektów na wyspie. Warto też dbać o czystość na wyspie, a więc nie zostawiać przedmiotów na ziemi „luzem”, jeżeli nie są dekoracją.

Jak poznać ocenę wyspy w Animal Crossing New Horizons

Jeżeli chcesz poznać ocenę wyspy, najpierw musisz rozwinąć budynek Residential Services z namiotu do ratusza. Kiedy to zrobisz, wprowadzi się tam Isabelle, oferując szereg nowych usług.

Jedną z nich jest właśnie raport o stanie wyspy, który uzyskasz, rozmawiając z suczką i wybierając opcję „Let's talk island evals”. Otrzymasz nie tylko ocenę, ale i wskazówki, jak ją zwiększyć.

Animal_Crossing_Island_Rates_1

Korzyści ze zwiększenia oceny wyspy

Są trzy główne korzyści ze zwiększania liczby gwiazdek w ocenie wyspy - dwie uzyskasz po osiągnięciu trzech gwiazdek, a trzecią po osiągnięciu pięciu gwiazdek.

Po osiągnięciu oceny równej trzem gwiazdkom uzyskasz dostęp do aplikacji Island Designer, która pozwala na terraforming, czyli kształtowanie terenu. Dodatkowo muzyk KK Slider będzie odwiedzał twoją wyspę raz w tygodniu.

Animal_Crossing_Island_Rates_6
Terraforming to nagroda za trzy gwiazdki

Kiedy z kolei osiągniesz pięć gwiazdek, uzyskasz dostęp do receptury DIY na Golden Watering Can, a więc złotą konewkę. Możesz jej potem użyć, by wyhodować złote róże.

Więcej porad:

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami