Valheim - zaczadzenie: co zrobić, odprowadzanie dymu

Jak usunąć dym z budynku, budowa komina.

Posiadanie ogniska w budynku w Valheim jest ważne. Pozwoli co to przyrządzać posiłki i ogrzewać postać bez konieczności opuszczania kryjówki. Osłonisz je także przed deszczem, które normalnie zagasi ogień. Jak w prawdziwym życiu, ogień generuje dym, który w pomieszczeniu powoduje efekt zaczadzenia. Z tej strony dowiesz się, jak sobie z tym poradzić.

Jeśli ustawisz ognisko w zamkniętym pomieszczeniu i dym z niego nie będzie miał ujścia, doprowadzisz do zaczadzenia - co zostanie zobrazowane przez ikonkę w rogu ekranu (1). Postać będzie otrzymywać 2 punkty obrażeń co sekundę tak długo, jak będzie stać w dymie. Problem częściowo rozwiązuje ustawienie ogniska na zewnątrz budynku - ale w przypadku deszczu zostanie ono zagaszone.

137_valheim_zaczadzenie_co_zrobic_odprowadzenie_dymu

By sobie z tym poradzić musisz wybudować komin. Generalnie masz tutaj kilka rozwiązań. Pierwszym z nich jest ustawienie ogniska w centralnym punkcie schronienia, co spowoduje, że dym będzie leciał w stronę sklepienia dachu (2). By odprowadzić go na zewnątrz, wybuduj komin (3).

138_valheim_zaczadzenie_co_zrobic_odprowadzenie_dymu

Zadasz dziurę w dachu (4) w taki sposób, by był w nim prześwit, ale dopilnuj, by dach zakrył dokładnie całą wspomnianą dziurę. Jeśli tego nie zrobisz, deszcz będzie zacinał do środka i najpewniej zaleje i zagasi ognisko.

139_valheim_zaczadzenie_co_zrobic_odprowadzenie_dymu

Jeśli z kolei wolisz wybudować ognisko przy ścianie, wykorzystaj ten sam patent. Nad ogniem wykonaj dziurę w ścianie (5), która przejdzie na wylot budynku, a następnie zbuduj nad nim dowolny dach (6), by wymusić ruch ognia do wnętrza wspomnianej dziury.

140_valheim_zaczadzenie_co_zrobic_odprowadzenie_dymu

Wyjdź teraz na zewnątrz budynku i obuduj wspomnianą dziurę w dowolny sposób, by stworzyć komin (7). Dla bezpieczeństwa jego także zabuduj dachem - nawet jeśli nie znajduje się on bezpośrednio nad ogniem.

141_valheim_zaczadzenie_co_zrobic_odprowadzenie_dymu

Rozwiązań tego problemu jest sporo. Ogień zawsze unosi się do góry, lecz za pomocą różnych elementów możesz wymusić jego obieg. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by ustawić ognisko na środku pomieszczenia i pociągnąć drewniany czy kamienny komin aż do samego sufitu, tworząc coś w rodzaju szybu wentylacyjnego.

Następnie: Valheim - stół warsztatowy: jak zbudować, używać

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - ognisko w budynku: jak postawić w środku bazy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami